The Square – zwiastun filmu nagrodzonego Złotą Palmą

W sieci zadebiutował pierwszy międzynarodowy zwiastun szwedzkiego filmu pt. The Square. Produkcja, w reżyserii Rubena Östlunda (Turysta), została nagrodzona Złotą Palmą na tegorocznym międzynarodowym festiwalu filmowym w Cannes. Trailer znajdziecie poniżej.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=73&v=u77vsmBya2w

Zobacz również: David Ayer żegna Człowieka z Blizną!

Bohaterem filmu The Square jest Christian (Claes Bang) – kurator muzeum sztuki nowoczesnej w Sztokholmie. Pewnego ranka zmierza do pracy i zostaje okradziony w sposób, który przypomina wydarzenie artystyczne przeprowadzone przez zawodowego kieszonkowca. Ginie jego iPhone, portfel i spinki do mankietów należące do jego dziadka. Próba odzyskania tych przedmiotów pochłonie całą jego uwagę, choć tak naprawdę powinien zajmować się czymś innym. W muzeum przygotowywana jest wystawa The Square, a zespół placówki wspólnie z firmą PRową pracują nad strategią promocji tego wydarzenia. Dodatkowo, Christian wplątuje się w romans z amerykańską dziennikarką Anne (Elisabeth Moss), zapominając o dwóch córkach, nad którymi przejąć ma opiekę od swojej byłej żony.

Obsada: Elisabeth Moss, Claes Banga, Dominic West, Terry Notary, Christopher Læssø Annica Liljeblad.

Produkcja zadebiutuje w amerykanskich kinach 27 października. Polska data premiery wciąż jest nieznana.

Źródło: thefilmstage.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?