Advertisement
Advertisement

To – Tilda Swinton miała zagrać przerażającego klauna?!

Tilda Swinton jest aktorką posiadającą naprawdę bogate portfolio różnorodnych postaci. Z ostatnich jej kreacji możemy wymienić staruszkę z Grand Budapest Hotel, wampirzycę (Tylko Kochankowie przeżyją), a także Azjatę (Doktor Strange). Okazuje się, że była brana pod uwagę do wcielenia się w morderczego klauna w nowej adaptacji horroru Stephena Kinga, To. Aktorka była faworytką reżysera Andy’ego Muschietti oraz jego siostry, producentki filmu, Barbary. Co zatem sprawiło, że ostatecznie w filmie zobaczymy Billa Skarsgarda?

Nie była dostępna. Dostaliśmy określony czas, w którym miały ruszyc zdjęcia, lecz jej terminarz nie pozwolił na wspolną pracę, toteż nawet nie była przesłuchiwana. Ale oczywiście, myśleliśmy o niej. Przesłuchaliśmy setki potencjalnych Bobów Grayów i Pennywise’ów i był to wspaniały proces, ponieważ mieliśmy do czynienia z przeróżnymi osobami, prezentującymi różnorodne wachlarze umiejętności. 

 

Tak producentka wypowiedziała się na temat castingu ostatecznego odtwórcy roli przerażającego klauna:

Kiedy Bill przyszedł na casting, aż nam kapcie pospadały z wrażenia. Zaprezentował swoją własną interpretację Pennywise’a i jednocześnie bardzo, bardzo bliską książkowemu pierwowzorowi. Było to dla nas bardzo pomocne, ponieważ chcemy być wierni książce. 

Zalążek performance’u Skarsgarda możemy już podziwiać w zwiastunach i trzeba przyznać, że jako klaun jest naprawdę przerażający. Pełnię jego możliwości zobaczymy na ekranach kin 8 września. Ciekawe jednak, co by było, gdyby Tilda Swinton wzięła udział w przesłuchaniach. Czy bylby to jeszcze lepszy występ? Tego niestety się nie dowiemy, ale kto ma bujną wyobrażnię, ma teraz niezłą zagwozdkę. 

Źródło: independent.co.uk Ilustracja wprowadzenia: screenrant.com

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?