Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi – w filmie poznamy pochodzenie Rey i Finna!

W ostatnim wywiadzie dla EW scenarzysta i reżyser oraz niektórzy członkowie obsady Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi opowiedzieli m.in. o rodzinie Rey, znaczeniu tej postaci, pochodzeniu Finna czy „podróży” Kylo Rena. Rian Johnson powiedział kilka słów na temat rodziny Rey i tego, w jaki sposób poznanie ich tożsamości wpłynie na nią samą:

Dla mnie jest to równie ważna kwestia, co dla niej. Myśle, że to istotne dla Rey z punktu widzenia jej położenia w tym wszystkim. Także tego, jak powinna zostać przedstawiona w tej opowieści? W poprzednim epizodzie powiedziano jej, że znajdzie odpowiedź nie patrząc w przeszłość, a przed siebie. Jednak ona dojrzewa na tej wyspie, by móc porozmawiać z bohaterem z przeszłości.

Johnson dodał także, że Rey „kurczowo trzyma się myśli, w której dowiedzenie się skąd pochodzi umożliwiłoby zdefiniowanie tego, dokąd będzie zmierzać”. Daisy Ridley – odtwórczyni roli Ry – stwierdziła jednak, że to skąd pochodzimy w żadnym wypadku nie determinuje obranej przez nas ścieżki:

Najwspanialsze jest to, że nie ma tutaj wcześniej ustalonego podziału na postacie dobre czy złe. Nie śmiem też stwierdzać: „Mój Boże, niektórzy staną się źli”. Zawsze znajdzie się miejsce dla złych ludzi podejmujących dobre decyzje i na odwrót. Oczywiście, to nie musi mieć cokolwiek wspólnego z moimi rodzicami, ale z drugiej strony jest szansa, że może to ich jednak dotyczyć.

John Boyega zdradził, że w filmie odkryjemy także przeszłość Finna:

Dowiemy się wszystkiego o jego przeszłości oraz miejsca pochodzenia. Potencjalnie poznamy też powód podjęcia decyzji o ucieczce. Jestem tego bardzo ciekawy. Pozostaje więc odpowiedzieć na pytanie, dlaczego postanowił zrezygnować z bycia szturmowcem. Odkryjemy również nieco więcej na temat tej postaci.

Rian Johnson wyjawił też szczegóły dotyczące Kylo Rena oraz tego, w jaki sposób jego gniew i działania podjęte pod koniec Przebudzenia Mocy – ścieżki ku dojrzałości oraz porażki w starciu z Rey – zdołają go zmienić:

Zdecydowanie stracił grunt pod nogami. Nie chodzi tylko o porażkę, jaką odniósł pod koniec siódmego epizodu, lecz o coś więcej. Mianowicie chodzi o działanie, które pozwoliło go zdefiniować, czyli uśmiercenie własnego ojca. To jest coś, co warto zgłębić. Jak uporał sie z tą sprawą? W jaki sposób traktuje te zdarzenie i co ono dla niego oznacza?

Wielu fanów zastanawia się także czy pojawi się w filmie Han Solo. Johnson ostrożnie dobierał słowa, ale ostatecznie zabrał głos w sprawie:

Han, duch – cóż, nie dosłownie… Nie chcę was zwodzić. Muszę uważnie dobierać słowa. Jednak metaforyczny duch Hana powinien być obecny w filmie.

 

rey lastjedi 820x490

Zobacz również: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi – Kapitan Phasma ruszy do akcji!

Na premierę Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi musimy czekać do 15 grudnia 2017. Reżyserią i scenariuszem zajmie się Rian Johnson (Looper: Pętla czasu). Szczegóły fabuły nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że w kolejnej części ponownie zobaczymy: Marka Hamilla, Carrie Fisher, Adama Drivera, Daisy Ridley, Johna Boyegę, Lupitę Nyong’o, Oscara Isaaca, Domhnalla Gleesona, Anthony’ego Danielsa, Gwendoline Christie oraz Andy’ego Serkisa. Do obsady dołączyli także: Benicio Del Toro, Laura Dern oraz Kelly Marie Tran.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Lucasfilm

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?