Michael Jackson – film fabularny o Królu Popu już dziś w telewizji Lifetime!

Z okazji 59. rocznicy urodzin Króla Popu – we wtorek, 29 sierpnia o godz. 22:00 telewizja Lifetime wyemituje film fabularny Michael Jackson: w poszukiwaniu szczęścia stanowiący adaptację bestsellerowej książki napisanej przez ochroniarzy Jacksona. W tytułową rolę w filmie wcielił się debiutujący na ekranie Navi, który poznał osobiście Jacksona i był przez niego zatrudniany jako sobowtór.

W filmie Michael Jackson: W poszukiwaniu szczęścia ukazane zostaną zarówno prywatne chwile między Jacksonem i jego dziećmi jak i zawirowania w życiu zawodowym artysty, które wpędziły go w kłopoty finansowe. W filmie pojawią się osoby z bliskiego grona artysty jak np. rodzeństwo, manager oraz osobisty lekarz Jacksona – Dr Conrad Murray, który w 2011 roku został uznany winnym nieumyślnego zabójstwa piosenkarza. Reżyserką filmu jest Dianne Houston, nominowana w 1996 roku do Oscara za film krótkometrażowy Tuesday Morning Ride.

40087283_SFN_02142017_DB_007.jpg

Film oparty jest na książce Billa Whitfielda i Javona Bearda Remember the Time: The Last Days of Michael Jackson i opowiada o prywatnych chwilach między Jacksonem i jego dziećmi, dokumentuje zawirowania w życiu zawodowym artysty, które wpędziły go w kłopoty finansowe i zmusiły do prób przed planowaną trasą This Is It, co w rezultacie doprowadziło do jego przedwczesnej śmierci, a także odpowiedzieć na pytanie nurtujące fanów na całym świecie: co się naprawdę stało z królem popu? Na ekranie widzimy, jak gwiazdor próbuje połączyć obowiązki rodzicielskie ze sławą. – Nie chce być królem popu, chce być Mikiem, zwyczajnym amerykańskim tatą – mówi jeden z ochroniarzy. W roli głównej wystąpi Navi, popularny artysta znany z występów w hołdzie Jacksonowi. Polska premiera Michael Jackson: w poszukiwaniu szczęścia wyznaczona została na wtorek, 29 sierpnia na godz. 22:00. Stacja Liftime wcześniej stworzyła film o Britney Spears (premiera w maju 2017 roku).

40087346_SFN_02242017_DB_004.jpg

Michael Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku po zatruciu propofolem w trakcie przygotowań do spektakularnej trasy “This is it”. W czasie jej trwania artysta miał wykonywać swoje największe hity takie jak ThrillerBeat It czy Billie Jean. Pomimo tego, że od śmierci Króla Popu minęło prawie 8 lat, popularność jego twórczości i zainteresowanie życiem prywatnym nie zmalały.

Telewizja Lifetime dostępna jest w m.in. Cyfrowym Polsacie, nc+, UPC, sieci Toya i INEA, usługa Play Now oraz Ipla.tv

Źródło: Lifetime, informacja prasowa

Dziennikarz
Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?