Wynik ze światowego Box Office’u ratunkiem dla Mumii i Dark Universe?

Mumia z Tomem Cruisem przekroczyła właśnie 400 milionów dolarów zysków w światowym box office. Taki rozwój wydarzeń być może uratuje sequel produkcji, która bez wątpienia była jedną z największych porażek finansowych tych wakacji. 30 milionów zysku w premierowy weekend to drugi wynik czerwca, który nie spełniał oczekiwań wytwórni. Tym bardziej, że od wyniku finansowego tego filmu miała zależeć przyszłość budowanego przez Universal Pictures uniwersum nazwanego po prostu Dark Universe. Według planów w jego skład miały wchodzić takie produkcje jak Wilkołak, Niewidzialny człowiek czy Narzeczona Frankensteina (z wyznaczoną już datą – luty 2019 roku).

Po słabym starcie Mumii wydawało się, że wytwórnia porzuci swoje plany na budowanie wspólnego uniwersum o potworach. Jednakże łączne zyski z całego świata, jakie zebrał film Alexa Kurtzmana, być może spowodują, że Universal zdecyduje się jednak brnąć dalej w ten mroczny świat. Być może będzie to kolejna seria, która nie pójdzie w zapomnienie, a wszystko dzięki Chinom, które znacznie podciągają wynik Mumii. Podobnie było swego czasu z filmem Pacific Rim i być może taki sam wpływ Chińczycy będą mieli na dalsze części Warcrafta.

The Mummy Movie

Jeśli Universal nadal będzie chciało tworzyć Dark Universe, to zdecydowanie będzie musiało przekalkulować plany na kolejne filmy. Analitycy z Deadline kilka tygodni po premierze obliczyli, że produkcja z Tomem Cruisem w roli głównej, przyniesie wytwórni około 95 milionów strat. Zakładano wtedy, że film zgarnie maksymalnie 375 milionów dolarów, a nie przeszło 400 milionów (na chwilę obecną dokładnie 407,7 mln). Jest więc cień szansy na to, że wytwórnia da ekipie odpowiedzialnej za Mumię jeszcze jedną szansę i pozwoli wyprodukować sequel. Universal będzie musiał zmienić założenia i zastosować taktykę podobną do tej, jaką Warner Bros. Pictures zastosowało przy serii Obecność i jej spin-offach Annabelle (Obecność, Annabelle, Obecność 2, Annabelle 2: Narodziny zła), gdzie łączny budżet wspomnianych czterech produkcji wynosił około 80 milionów dolarów, a produkcje zgarnęły na całym świecie przeszło miliard dolarów zysków. Dla kontrastu, budżet nowej Mumii, to bagatela 160 milionów dolarów.

Źródło: ScreenRant / Ilustracja wprowadzenia: Universal Pictures

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?