Patty Jenkins nie przypuszczała, że Wonder Woman będzie aż takim sukcesem

Pomimo stworzenia na ekranie jednej z najbardziej rozpoznawalnych i uwielbianych postaci Uniwersum DC i bicia kolejnych rekordów box office, Patty Jenkins nie przypuszczała, że Wonder Woman będzie tak postrzegana. Jak sama przyznaje, nie chciała opierać kreowania filmowej wersji bohaterki na jej popularności i tym, że jest w stanie zebrać rzesze wiernych fanów. W rozmowie z legendarnym reżyserem Richardem Donnerem, Patty Jenkins wyjaśniała, jak wiele opinii na temat interpretacji komiksowej Diany Prince musiała usłyszeć, zanim zdecydowała się na swoją wizję. Przyjęcie filmu przerosło jej najśmielsze oczekiwania.

Już na początku pogodziłam się z tym, że film, który robię, będzie pewnego rodzaju mieszanką. Wiedziałam, że oto tworzę uwielbianą superbohaterkę i na końcu może okazać się, że moja wizja jest daleka od efektu końcowego, że będę miała świadomość, iż jest to zaledwie 40% moich możliwości. Ale odzew publiczności był oszałamiający! Ludzie chcieli rozmawiać o filmie, ale też o tym, jak przeniosłam komiks na ekran. Wsparcie publiczności jest bardzo ważne.

Zobacz również: Wonder Woman najpopularniejszym filmem na Twitterze 

https://www.youtube.com/watch?v=ibglfC3lXF4#action=share

Opis: Zanim stała się Wonder Woman, była Dianą, księżniczką Amazonek wyszkoloną na niepokonaną wojowniczkę. Wychowała się na odległej rajskiej wyspie. Pewnego dnia rozbił się tam amerykański pilot, który opowiedział Dianie o wielkim konflikcie ogarniającym świat. Księżniczka porzuciła więc swój dom, przekonana, że może powstrzymać zagrożenie. W walce u boku ludzi, w wojnie ostatecznej, Diana odkrywa pełnię swojej mocy… i swoje prawdziwe przeznaczenie.

Obsada: Gal Gadot, Chris Pine, Connie Nielsen, Robin Wright, David Thewlis, Danny Huston, Elena Anaya, Saïd Taghmaoui, Lucy Davis

Źródło: YouTube, heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: Warner Bros

Stały współpracownik

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?