The Irishman – Jack Huston dołącza do obsady filmu Scorsese!

Pamiętacie serial HBO o tytule Zakazane Imperium? W produkcji opowiadającej o gangsterskich przekrętach lat 20. wystąpili między innymi Steve Buscemi, Michael Shannon oraz Jack Huston. Ten ostatni wcielał się w w Richarda Harrowa, który podczas I wojny światowej stracił połowę twarzy i, jako weteran, stał się zabójcą na zlecenie, będąc tym samym jedną z najciekawszych postaci w serialu. Aktor ponownie będzie pracował z Martinem Scorsese, tym razem na planie długo wyczekiwanego The Irishman! Dołączy tym samym do wybitnej śmietanki kina gangsterskiego. Jego nowa rola pozostaje jednak na ten czas tajemnicą.  W filmie The Irishman wystąpią także: Robert De Niro jako tytułowy Frank „The Irishman” Sheeran, Al Pacino jako Jimmy Hoffa (będzie to pierwsza współpraca byłego Ojca Chrzestnego ze Scorsese), Harvey Keitel jako boss Angelo Bruno, Joe Pesci jako Russel Buffalino oraz znany z Zakazanego Imperium Bobby Cannavale jako Crazy Joe Gallo.

Scenariusz napisze Steve Zaillian (Gangi Nowego JorkuLista Schindlera). Skrypt oparty jest na powieści Słyszałem, że malujesz domy Charlesa Brandta i opowiada historię Franka Irishmana Sheerana, weterana II wojny światowej, który oprócz prowadzenia kolorowego życia jako wysoki rangą oficer Międzynarodowego Bractwa Dostawców, parał się zorganizowaną przestępczością. 

Za światową dystrybucję filmu odpowiedzialny będzie Netflix, który nabył prawa do The Irishman po tym, jak poprzednie studio (STX ENTERTAINMENT) przestraszyło się ogromnych kosztów związanych z ekranową technologią „odmładzania” aktorów. Netflixowi jednak takie wydatki nie są straszne i wolną ręką wyłożył na stół ponad 100 milionów dolarów. Liczymy więc, iż inwestycja się spłaci! Zdjęcia do filmu The Irishman mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu w Nowym Jorku i mają potrwać do grudnia. 

Źródło: deadline.com  / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?