Advertisement
Advertisement

Bill Skarsgård wspomina usuniętą scenę z filmu To

Najnowsza ekranizacja prozy Stephena Kinga, To, święci triumfy w kinach. Jest to pierwszy od dawna film na podstawie dzieł tego autora, który zaskarbił sobie przychylnośc zarówno krytyków, jak i szerszej publiczności. Nie da się ukryć, że w olbrzymiej mierze jest to zasługa świetnej kreacji Tańczącego Klauna Pennywise’a w wykonaniu Billa Skarsgårda. Dokonał on czegoś prawie niemożliwego. Nie tylko wybitnie zagrał swoją rolę, udało mu się także na nowo zdefiniować zakorzeniony od prawie 30 lat w popkulturze wizerunek morderczego klauna. To właśnie charyzma młodego Szweda i naturalność dziecięcych aktorów stworzyła niepowtarzalną aurę filmu, która odpowiada za jego sukces.

Zobacz również: Zobacz, jak Danny Trejo jeździ na bizonie w filmie Dead Again in Tombstone

Film nie opowiada całej historii zawartej w książce Kinga, a jedynie pierwszą część, gdzie bohaterowie są jeszcze dziećmi. Ze względu na długość i bogactwo historii, niektóre sceny i wątki zostały mocno skrócone bądź pominięte. Pozostaje nam więc czekać, że stworzone przez to niejasności zostaną, zgodnie z obietnicą twórców, wyjaśnione w oficjalnie zapowiedzianej drugiej części. Będzie to kontynuacja losów młodych bohaterów, jednak rozgrywająca się 27 lat później. Sam Bill Skarsgård wypowiedział się ostatnio na temat scen, które nie znalazły się w tej części duologii. Szczególnie mocno wspominał jeden bardzo niepokojący moment:

Była jedna scena nakręcona jako retrospekcja do siedemnastego wieku, zanim Pennywise stał się Pennywisem. Okazała się ona bardzo, bardzo niepokojąca. Nie jestem tam klaunem, bardziej przypominam siebie. Było to coś w rodzaju wyjaśnienia, skąd właściwie pochodzi Pennywise. Wydaje mi się, że jest to warte pogłębienia w drugiej części. Cały koncept przedstawiony w tej scenie wskazuje na to, że To, jako jednostka, drzemie od tysięcy lat, czekając na odpowiedni moment, by objawić się światu. 

Opis dystrybutora filmu (kino): Kiedy w mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, grupa dzieciaków musi stawić czoła swoim największym lękom. Na ich drodze staje nikczemny klaun o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w zadawaniu bólu. Film oparty jest na motywach niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która przeraża czytelników od dziesięcioleci.

Obsada obrazu składa się z następujących gwiazd: Bill Skarsgård – kultowy wręcz klaun Pennywise, Jaeden Lieberher – Bill Denbrough, Finn Wolfhard – Richie Tozier, Sophia Lillis – Beverly Marsh, Jack Dylan Grazer – Stan Uris, Wyatt Oleff – Eddie Kaspbrak, Chosen Jacobs – Mike Hanlon, Jeremy Ray Taylor – Ben Hanscom i Nicholas Hamilton – Henry Bowers. Reżyserem filmu jest Andy Muschietti (Mama). Obraz powstał na podstawie scenariusza Chase’a Palmera, Cary’ego Fukunagi i Gary’ego Daubermana.

Źródło: Heroic Hollywood / ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Fan filmów z lat 60 i 70. W kinie lubię wszystko co świeże i nieodgrzewane.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?