The Irishman – gwiazda Czystej Krwi córką Roberta De Niro!

Do najnowszego gangsterskiego filmu Martina Scorsese, The Irishman, dołącza kolejna aktorka. Jest nią Anna Paquin, gwiazda serialu HBO pt. Czysta Krew oraz zdobywczyni Oscara za drugoplanową rolę żeńską w filmie Fortepian. Wcieli się ona w córkę tytułowego Irishmana, granego przez Roberta De Niro, o imieniu Peggy. Jej bohaterka pogardza ściężką, jaką obrał sobie jej ojciec za młodu, a jedyne, co teraz do niego czuje, to nienawiść.  

Poza wspomnianymi wyżej aktorami, w filmie wystąpią również Al Pacino jako Jimmy Hoffa (będzie to pierwsza współpraca byłego Ojca Chrzestnego ze Scorsese), Harvey Keitel jako boss Angelo Bruno, Joe Pesci jako Russel Buffalino oraz znany z Zakazanego Imperium Bobby Cannavale jako Crazy Joe Gallo oraz Jack Huston w nieokreślonej jeszcze roli. 

Scenariusz napisze Steve Zaillian (Gangi Nowego JorkuLista Schindlera). Skrypt oparty jest na powieści Słyszałem, że malujesz domy Charlesa Brandta i opowiada historię Franka Irishmana Sheerana, weterana II wojny światowej, który oprócz prowadzenia kolorowego życia jako wysoki rangą oficer Międzynarodowego Bractwa Dostawców, parał się zorganizowaną przestępczością. 

Za światową dystrybucję filmu odpowiedzialny będzie Netflix, który nabył prawa do The Irishman po tym, jak poprzednie studio (STX ENTERTAINMENT) przestraszyło się ogromnych kosztów związanych z ekranową technologią „odmładzania” aktorów. Netflixowi jednak takie wydatki nie są straszne i wolną ręką wyłożył na stół ponad 100 milionów dolarów. Liczymy więc, iż inwestycja się opłaci! Niedawno ruszyły Zdjęcia do filmu The Irishman ruszyły we wrześniu w Nowym Jorku i mają potrwać do grudnia. 

Źródło: deadline.com  / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?