Odtwórczyni roli Rey opowiedziała o posługiwaniu się mieczem świetlnym!

W wywiadzie dla Vogue’a, Daisy Ridley – wcielająca się w postać Rey w Gwiezdnych wojnach: Ostatnim Jedi – opowiedziała o tym, jak ciężko jej było odpowiednio posługiwać się mieczem świetlnym i opisała również swoje przygotowania do scen walki:

Są na prawdę ciężkie. Trzy, cztery, pięć kilo? Waga jest bardzo nierównomiernie rozłożona. (Jeśli chodzi o sceny walki) wykonuje się, jakieś osiem uderzeń w jedną stronę, tyle samo w inną, a także w górę i dół.

Aktorka zażartowała nawet, że to znakomity sposób na utrzymanie formy i powinno się stworzyć specjalny system ćwiczeń w ramach tzw. „Szkoły miecza świetlnego”. Ridley nie ujawniła też, czy zdołała się pohamować z wydawaniem dźwieku kojarzonego z bronią Jedi, o którym opowiadali m.in. Ewan McGregor i Hayden Christensen, dla których był to problem w przeszłości.

https://www.youtube.com/watch?v=Zl2_-ayidbw

Zobacz również: Luke Skywalker po Ciemnej stronie mocy?! Nowy baner Ostatniego Jedi wzbudza kontrowersje!

W nadchodzącej produkcji bohaterowie Przebudzenia Mocy wraz z legendarnymi postaciami gwiezdnego uniwersum odkrywają zaskakujące sekrety przeszłości i niezgłębione dotąd tajemnice Mocy…

Obsada filmu: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern oraz Benicio Del Toro.Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Rian Johnson, za produkcję Kathleen Kennedy i Ram Bergman. Stanowiska producentów wykonawczych objęli: J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin.

Premiera filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi zaplanowana jest na 14 grudnia 2017 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?