Advertisement
Advertisement

Kenneth Branagh przyjedzie do Polski! Morderstwo w Orient Expresie otworzy bydgoski Camerimage!

Już niedługo na filmowej mapie Polski najważniejszą miejscowością stanie się Bydgoszcz. Tamtejszy, zbliżający się wielkimi krokami Camerimage oprócz mnóstwa znakomitych filmów będzie gościć również wielkie, znane na całym świecie postacie świata kina. Niedawno informowaliśmy że festiwal swoją obecnością uświetni David Lynch. Dziś dowiadujemy się o kolejnej gwieździe, jaką jest Kenneth Branagh oraz o tym, że jego najnowszy film, Morderstwo w Orient Expressie, będzie pierwszym pokazanym w stolicy kujawsko-pomorskiego filmem.

Zobacz również: Thor – recenzja filmu

Podczas imprezy brytyjski reżyser i aktor zostanie uhonorowany Nagrodą im. Krzysztofa Kieślowskiego, która przyznawana jest aktorom i aktorkom, wzbogacającym sztukę filmową swoją pracą. On oraz Haris Zambarloukos, jego wieloletni współpracownik, autor zdjęć do filmów takich jak Thor, Kopciuszek czy wspomniana wcześniej adaptacja powieści Agathy Christie, otrzymają Nagrodę Camerimage dla Duetu Autor Zdjęć – Reżyser.

https://www.youtube.com/watch?v=ZReSbPq5MrI

Kennetha Branagh na ekranach polskich kin mogliśmy ostatnio oglądać w Dunkierce Christophera Nolana. Widzom w całej Polsce Orient Express otworzy swoje wagony i pozwoli rozwikłać wraz z Herculesem Poirotem zagadkę kryminalną już 24 listopada.

źródło: Camerimage / ilustracja wprowadzenia: kadr z Morderstwa w Orient Expressie

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?