Sequel Valeriana i Miasta Tysiąca Planet z mniejszym budżetem?

W wywiadzie udzielonym portalowi Collider na temat sequela Valeriana i Miasta Tysiąca Planet, reżyser produkcji Luc Besson po tym, jak zdecydowanie zaprzeczył szansom powstania filmu animowanego w tym uniwersum, wypowiedział się na temat kontynuacji filmu koncentrującej się na mniejszej historii i budżecie:

Koszt zależy od opowieści. W przypadku drugiej części budżet będzie mniejszy. Trzecia jest z kolei niemal podobna do pierwszej. Wszystko zależy jednak od historii. Koszt nie rośnie, bo tego akurat się chce. Uzależnione jest to, od tego co chce się opowiedzieć. Ale druga część jest mniej kosztowna, a historia okazuje się odmienna. Są tam pewne elementy, które wykorzystamy mając na względzie ich obecność w pierwszej odsłonie. Teraz jednak mamy na ich temat wystarczającą wiedzę.

Valerian i Miasto Tysiąca Planet jest jednym z najdroższych produkcji francuskich, który wyniósł ponad 197 mln euro i pomimo ogromu włożonej pracy nie odniosła zbyt dużego sukcesu kasowego.

Zobacz również: Luc Besson wciąż pragnie nakręcić sequel Valeriana!

https://www.youtube.com/watch?v=bfV77OFy7Do

Opis dystrybutora: Valerian (Dane DeHaan) i Laurelina (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Podczas misji w Mieście Tysiąca Planet – kulturowym i politycznym centrum galaktyki – przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

Obsada widowiska: Dane DeHaan – Valerian, Cara Delevingne – Laureline, Clive Owen – Arün Filitt, Ethan Hawke – Alfons Jolly, Rihanna, John Goodman, Rutger Hauer i Herbie Hancock.

Premiera filmu w polskich kinach miała miejsce 4 sierpnia!

Źródło: Screent Rant / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe EuropaCorp

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?