Wytwórnia Luca Bessona zmaga się z problemami finansowymi!

Film Valerian i Miasto Tysiąca Planet Luca Bessona, pomimo dużego nakładu finansowego i zaangażowania znanych aktorów (m.in. Ethan Hawke, Dane DeHaan, Cara Delevingne i wielu innych), nie odniósł spodziewanego wyniku w box offisie. W dodatku okazuje się, że wytwórnia należąca do reżysera może mieć problemy finansowe i popaść w długi. Według AFP, EuropaCorp została pozostawiona z konwersją długu „uwzględniającą jego koszt i termin płatności linii kredytowej”.

Zeszły rok okazał się niezbyt owocny dla wytwórni, która zanotowała straty w wysokości 120 mln euro. Od tamtego czasu pojawiły się jednak takie filmy jak: Zwyczajna dziewczyna, Renegaci i The Circle. Krąg. EuropaCorp – mająca również na swoim koncie trzy części Uprowadzonej – ma zamiar nadal produkować co najmniej trzy filmy anglojęzyczne rocznie oraz chce stworzyć dwa francuskojęzyczne.

Zobacz również: Sequel Valeriana i Miasta Tysiąca Planet z mniejszym budżetem?

https://www.youtube.com/watch?v=bfV77OFy7Do

Opis dystrybutora: Valerian (Dane DeHaan) i Laurelina (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Podczas misji w Mieście Tysiąca Planet – kulturowym i politycznym centrum galaktyki – przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

Obsada widowiska: Dane DeHaan – Valerian, Cara Delevingne – Laureline, Clive Owen – Arün Filitt, Ethan Hawke – Alfons Jolly, Rihanna, John Goodman, Rutger Hauer i Herbie Hancock.

Premiera filmu w polskich kinach miała miejsce 4 sierpnia!

Źródło: The Independent / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe EuropaCorp

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?