Trzeci prequel Obcego będzie bardziej skupiony na robotach?

Choć film Obcy: Przymierze wytwórni 20th Century Fox nie odniósł pożądanego sukcesu finansowego to reżyser Ridley Scott, w rozmowie z Entertainment Weekly, wspomniał o tym, że jest szansa na powstanie trzeciego prequela. Co więcej, w produkcji ma nie być Ksenomorfów czy Inżynierów, a większy nacisk położony zostanie na zagrożeniach, jakie niesie za sobą sztuczna inteligencja reprezentowana chociażby przez androida imieniem David (Michael Fassbender):

Zamierzam stworzyć kolejną produkcję. Uważam, że powinniśmy stopniowo odchodzić od rzeczy związanych z obcymi. Ludzie powiadają: „Potrzeba więcej obcych, wczepiania się w twarz czy wyskakiwania stworów z klatki piersiowej”. Bardzo dużo z tych rzeczy dodałem do Przymierza i pasowało wszystko jak ulał. Myślę, że podchodząc do tego raz jeszcze, należałoby znaleźć inne, bardziej interesujące rozwiązanie. Moim zdaniem SI jest o wiele bardziej niebezpieczna i w związku z powyższym ciekawsza.

https://www.youtube.com/watch?v=TC751ZJ57Zc

Zobacz również: Seria Obcy bez Ksenomorfa?! Ridley Scott nie wróży bestii świetlanej przyszłości!

Opis dystrybutora filmu (kino): Obcy: Przymierze to drugi rozdział nowej trylogii, którą zapoczątkował film Prometeusz. Statek osadniczy Przymierze dociera na nieznaną planetę, która wydaje się prawdziwym rajem. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i niebezpieczeństw świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David (Michael Fassbender), ocalały z katastrofy Prometeusza

Obsada widowiska: Demián Bichir (Nienawistna ósemka), Katherine Waterston (Wada ukryta), Danny McBride (Jaja w tropikach), Billy Crudup (Watchmen. Strażnicy), Jussie Smollett (Imperium), Amy Seimetz (Upstream Color), Carmen Ejogo (Selma), Callie Hernandez (Maczeta zabija), Michael Fassbender (Makbet), James Franco (127 godzin) i Noomi Rapace (Czas zemsty). 

Za scenariusz produkcji odpowiedzialni są Jack Paglen (Transcendencja) i Michael Green (Green Lantern). Jej reżyserem jest z kolei Ridley Scott. Polska premiera obrazu odbyła się 12 maja 2017 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe 20th Century Fox

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?