Kolejna trylogia Gwiezdnych wojen nie będzie oparta na The Old Republic?

Niecały miesiąc temu potwierdzono, że Rian Johnson – reżyser Ostatniego Jedi – pozostanie związany z wytwórnią Lucasfilm i będzie współtworzył kolejne epizody Gwiezdnych wojen. Kolejna trylogia miałaby uwzględniać „nowe postaci z zakątka galaktyki, który nie był dotychczas odkryty”. W rozmowie z portalem Mashable reżyser był zmuszony zgasić entuzjazm fanów i prawdopodobnie wykluczył możliwość powstania filmów rozgrywających się w czasach Starej Republiki (okres ukazany m.in. w grach Knights of the Old Republic czy The Old Republic):

Fani uwielbiają Knights of the Old Republic. Grałem w grę, gdy wyszła po raz pierwszy i ja również ją pokochałem. Tak, to świetna produkcja. Rozumiem to w pełni, zwłaszcza ten instynkt wskazujący na podążanie za czymś co się zna i kocha, a także widziało się na własne oczy. Dla mnie najfaniejsze są rzeczy nowe, które będzie można ujrzeć. Jakie nowe historie możemy więc opowiedzieć?

Johnson przyznał, że jest zbyt wcześnie, aby cokolwiek nowego powiedzieć na temat nowych epizodów, gdyż „nadal próbuje przekonać się, o czym można tu opowiedzieć”. Od chwili pojawienia się gry The Old Republic, fani coraz częściej zaczęli apelować do filmowców i wytwórni Lucasfilm, aby zdecydowali się na wyprodukowanie filmu osadzonego w tym okresie historii Gwiezdnych wojen. Jakiś czas temu wysłano nawet petycję do platformy Netflix z prośbą o stworzenie serialu, zwłaszcza, że za materiał źródłowy, bądź inspirację mogą służyć komiksy i książki należące także do Legend.

Zobacz również: Odtwórca roli Luke’a Skywalker opowiedział o swojej brodzie oraz zakończeniu Przebudzenia Mocy!

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą filmu pt. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi jest by Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi trafi na ekrany polskich kin już 14 grudnia.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?