Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi 10. najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów!

Dotychczas film w samej Ameryce zarobił 591,5 miliona dolarów, a jego międzynarodowy wynik to 673,4 miliony. W sumie najnowsza część Gwiezdnych Wojen zarobiła 1,26 miliarda dolarów na całym świecie! Z takim wynikiem ósma odsłona sagi została najlepiej zarabiającym filmem globu wśród tych, które ukazały się w 2017 roku.

Wynik Ostatniego Jedi wypchnął tym samym z box-office’a inną pozycję ze stajni Disneya, mowa tutaj o ubiegłorocznej Pięknej i Bestii. Wiadomo, że w porównaniu do Przebudzenia Mocy, które zarobiło w sumie 2,068 miliarda dolarów, następca sagi zostaje daleko w tyle. Wynika to na pewno też z tego, że film nie spodobał się w Chinach tak bardzo, jak tego oczekiwano i już po drugim weekendzie wiele planowanych pokazów w chińskich kinach zostało anulowanych. Poza tym na rezultaty filmu wpływa fakt, że nie była to kolejna odsłona serii po wielu latach – tak jak było to w przypadku Przebudzenia Mocy. Ciekawe w takim razie, czy film Solo: A Star Wars Story oraz IX Epizod w ogóle trafią do kin w Państwie Środka.

Ostatni Jedi zarobił ponad miliard dolarów

Zobacz również: „Kontrowersyjna scena z Ostatniego Jedi zaskoczyła odtwórczynię roli Rey?”

Film wyreżyserowany przez Riana Johnsona zadebiutował w polskich kinach 15 grudnia 2017 roku. W Ostatnim Jedi występują  Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern oraz Benicio Del Toro.

Źródło: heroichollywood.com/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Miłośnik starych filmów i równie starej muzyki. Miłuje Johnny'ego Deppa oraz Marvel Cinematic Universe. Kolekcjoner winyli i największy żyjący fan The Beatles.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?