Emotki. Film pierwszym od 35 lat filmem w Arabii Saudyjskiej!

Przez dekady kino w Arabii Saudyjskiej miało pod górkę. Przez dokładnie 35 lat w kinach nie pojawił się żaden film. Aż do teraz, bo ostatnio zadebiutowały tam Emotki. Film! Nie jest tajemnicą, że film, którego fabuła skupiaja się wokół symboli znajdujących się w naszych smarftonach, jest po prostu zły. Pomimo tego w Arabii Saudyjskiej jest odbierany inaczej, bo dla wielu Saudyjczyków jest to pierwsze doświadczenie z „prawdziwym kinem”. Zakaz pojawił się we wczesnych latach osiemdziesiątych z powodu presji wywieranej przez islamską część społeczeństwa i spowodowaną jego konserwatywnym nastawieniem oraz ówczesnym problemem „mieszania” kobiet i mężczyzn w miejscach publicznych.

Emotki. Film zadebiutowały w Arabii Saudyjskiej

Zobacz również: „Emotki. Film – recenzja jednej z najgorszych animacji ostatnich lat”

Emotki. Film teraz pojawiły się w prowizorycznym kinie, ale wraz z początkiem marca mają zostać otwierane obiekty z prawdziwego zdarzenia. Inne filmy pozostaną nadal cenzurowane z powodu „wartości moralnych Królestwa”. Wydaje nam się jednak, że wyświetlanie filmów w kinach w Arabii Saudyjskiej będzie miało pozytywny wpływ na społeczeństwo, nawet jeśli na dużym ekranie znajdzie się jedna z najgorszych produkcji ubiegłego roku. Według planu rozwoju gospodarczego Arabii Saudyjskiej do 2030 zostanie otwartych 300 kin z 2000 ekranów. Pracę znajdzie w nich 30000 osób, co dobrze wróży otwarciu się na kino przez państwo Półwyspu Arabskiego.

Źródło: screenrant.com/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Miłośnik starych filmów i równie starej muzyki. Miłuje Johnny'ego Deppa oraz Marvel Cinematic Universe. Kolekcjoner winyli i największy żyjący fan The Beatles.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?