Blade Runner 2049 – Bautista został wstępnie odrzucony, bo… jest za młody!

Dave Bautista, znany głównie z roli Draxa w Strażnikach Galaktyki, prawie nie dostał roli Blade Runnerze 2049. Aktor usłyszał bowiem, że jest… za młody! Na wydaniu Blade Runnera 2049 w wersji Blu-ray reżyser, Denis Villeneuve oraz wspomniany Bautista opowiadają krótką anegdotkę na temat ich pierwszego spotkania.

Zobacz również: Ridley Scott planuje sequel Blade Runnera 2049

Dave był idealny do zagrania silnej i charyzmatycznej postaci, jednak mieliśmy z nim jeden problem – był za młody! – twierdzi reżyser.

Podczas całej swojej kariery w Hollywood często słyszałem, że jestem albo za duży, albo za stary. Gdy odrzucono mnie, bo mam za mało lat, nie wiedziałem co powiedzieć. Na szczęście odezwano się do mnie po castingu i zapytano, czy dałbym się ucharakteryzować. Zgodziłem się – wspomina Bautista.

Donald Mowat zajmował się charakteryzacją na planie filmu. To właśnie on przekształcił zawodnika MMA w starszego, doświadczonego przez los człowieka.

Słyszałem, że ludzie dziwili się, że Dave jest już tak stary. Wtedy wiedziałem, że osiągneliśmy sukces – opowiada z uśmiechem Denis.

źródło: Hollywood Reporter / ilustracja wprowadzenia: Kadr z Blade Runnera 2049

Pasjonat kinematografii, muzyki i seriali. W wolnych chwilach poluję na replikantów. Twitter - Chrzuszczu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?