Los Luke’a Skywalkera w Ostatnim Jedi pretekstem do powstania kolejnej teorii?

News zawiera spoilery z Ostatniego Jedi!

W filmie ujrzeliśmy potyczkę Luke’a Skywalkera z Kylo Renem na planecie Crait. Co ciekawe, Mistrz Jedi nie pojawił się tam osobiście, lecz przebywał na Ahch-To i wykorzystał Moc do wytworzenia projekcji własnej osoby. Po zakończeniu walki wpatruje się w horyzont, a jego ciało znika. Na temat niektórych wydarzeń w Ostatnim Jedi powstało wiele teorii. Najbardziej interesująca pojawiła się za sprawą pytania użytkownika Twittera, który zastanawiał się, jak rozwiązano kwestię mechanicznej dłoni Skywalkera po jego zjednoczeniu się z Mocą. Odpowiedź postanowili udzielić m.in. Rian Johnson sugerujący, że proteza mogła „opaść z brzdękiem na skałę” oraz Mark Hamill – odtwórca roli Luke’a Skywalkera – wskazujący na przeniesienie się jego bohatera na kolonię nudystów.

Zobacz również: Joseph Gordon-Levitt broni film Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi!

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą filmu pt. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi jest Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Film trafił na ekrany polskich kin 14 grudnia.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?