Advertisement
Advertisement

Rian Johnson nie żałuje tego, co spotkało Snoke’a w Ostatnim Jedi?

Wielu fanów Gwiezdnych wojen poczuło się rozczarowanych tym, jak w Ostatnim Jedi rozwiązano wątek Najwyższego Przywódcy Snoke’a. W wywiadzie udzielonym /Film, reżyser Rian Johnson opowiedział o momencie, w którym Kylo Ren zabił swojego mistrza, a także wyjawił dlaczego podjął taką decyzję:

Bardzo dużo rzeczy na temat tego kim jest Snoke, rodzice Rey, a także wszystkich kwestii dotykających tych postaci, zaczęli wychwytywać fani Gwiezdnych wojen. To wszystko wypłynęło po Przebudzeniu Mocy, ale ja nie czułem brzemienia wynikającego z konieczności sprostania oczekiwań fanów pragnących rozwiązania pewnych wątków. Co było w pewnym sensie dobre.

Johnson nie spoglądał wstecz i nie planował zmiany scenariusza pod wpływem reakcji fanów na Przebudzenie Mocy:

Chcę przez to powiedzieć, że moje decyzje nie wynikały ze świadomości wspomnianych oczekiwań i jednocześnie celowego działania na złość wielu ludziom. Starałem się napisać scenariusz według tego, co sam odczuwałem oraz jakie odpowiedzi najlepiej udzielić względem wcześniej postawionych pytań.

Zobacz również: Blizna Kylo Rena z Ostatniego Jedi nawiązaniem do kluczowej sceny z poprzedniego epizodu?

https://www.youtube.com/watch?v=Vz3veCDYBJ0

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą filmu pt. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi jest Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Film trafił na ekrany polskich kin 14 grudnia 2017 roku.

Źródlo: ComicBook.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?