Jim Caviezel powróci do roli Chrystusa w sequelu Pasji Mela Gibsona?

USA Today donosi, że Jim Caviezel (Hrabia Monte Cristo, Cienka czerwona linia), odtwórca roli Jezusa Chrystusa w Pasji wyreżyserowanej przez Mela Gibsona, uczestniczy w rozmowach dotyczących powrotu do swej roli w sequelu wspomnianej produkcji. Film ma opowiadać o zmartwychwstaniu Chrystusa. Caviezel wypowiedział się w tej kwestii również na łamach dziennika:

Nie mogę póki co ujawnić wielu rzeczy, jednak jestem przekonany, że zaszokują one widzów. To wspaniałe. Bądźcie czujni. […] Nie zamierzam zdradzić, jak on sobie z tym poradzi. Mogę wam jedynie obiecać, że będzie to największy film w historii. Jest, aż tak dobry.

Pasja, która miała swoją premierę w 2004 roku, zarobiła ok. 612 mln dolarów na całym świecie. Ponadto obraz uzyskał nominację do Oskara w trzech kategoriach (Najlepsza Muzyka, Najlepsze Zdjęcia i Najlepsza Charakteryzacja) oraz uplasował się na piątym miejscu wśród filmów z kategorią R o najwyższym dochodzie w box offisie. Poza Caviezelem w filmie wystąpili m.in.: Monica Belluci jako Maria Magdalena, Christo Żiwkow jako Jan i Maia Morgenstern jako Maria, matka Jezusa. Reżyserem, producentem i współscenarzystą Pasji był Mel Gibson. Jeśli chodzi o sequel to jego scenarzystą ma być Randall Wallace, który odpowiadał m.in. Bravehearta: Waleczne serce, a Gibson ma ponownie zająć się produkcją i zasiąść na fotelu reżyserskim, lecz to nie zostało jeszcze potwierdzone. Obraz krytykowano jednak za promowanie antysemityzmu i nadmiernej przemocy.

https://www.youtube.com/watch?v=oSMA5UU8eI4

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Icon Productions

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?