Reżyser Ostatniego Jedi dokonał zmian w filmie z powodu zabawki?

W jednej ze scen ósmego epizodu Gwiezdnych wojen widzimy, jak Kylo Ren poluje w swoim TIE Silencerze na okręty Ruchu Oporu. Myśliwiec, co ciekawe wydaje się przypominać designem TIE Interceptora, lecz jest zdecydowanie smuklejszy od niego, jest groźniejszy oraz ma wyrzutnie rakiet po bokach. Jednak maszyna początkowo miała wyglądać zdecydowanie inaczej, o czym wspomniał Mike Mulholland – kierownik ds. efektów specjalnych w Industrial Light and Magic – podczas zeszłotygodniowego VFX Festival w Londynie:

Początkowo, wyrzutnie torped miały być umieszczone pod spodem. Jednak w połowie procesu produkcji Rian otrzymał zabawkę, którą okazał się być prototyp myśliwca Kylo Rena. Model miał z kolei wyrzutnie rozmieszczone po bokach. Postanowiliśmy w związku z tym, dokonać zmian w filmie, tak aby łatwiej można było wystrzelić pociski. Słyszałem już wcześniej, że zabawki miały wpływ na film, ale dla mnie był to pierwszy raz.

Mulholland wspomniał również, że Rian Johnson był zmuszony także do ustępstwa na rzecz ukazania niektórych maszyn. Otóż reżyser początkowo planował wykorzystać mniejsze modele do sceny bitwy kosmicznej, ale pomysł został porzucony ze względu na to, że CGI okazało się być łatwiejszą i bardziej efektywną metodą do tego typu zabiegów:

W jednej z wcześniejszych rozmów z Rianem i producentem Ramem Bergmanem, padło pytanie: „Jak wiele praktycznych efektów jesteśmy w stanie wprowadzić do bitew kosmicznych?”. Zbadaliśmy to i przedyskutowaliśmy sprawę. Zastanawialiśmy się, jak możemy do tego podejść, kto posiada największą wiedzę i know-how na ten temat, a także ile to wszystko może nas kosztować. Najszybszą, najłatwiejszą i najbardziej elastyczną metodą okazało się być ostatecznie CGI.

https://www.youtube.com/watch?v=ngDkjIheE0E

Zobacz również: Justin Theroux potwierdza romans jego postaci z Maz Kanatą w Ostatnim Jedi?

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą filmu pt. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi jest Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Film trafił na ekrany polskich kin 14 grudnia 2017 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?