Udostępniono materiały ukazujące pracę nad efektami specjalnymi do Ostatniego Jedi!

Firma Industrial Light and Magic, która zajmowała się efektami specjalnymi do filmów z uniwersum Gwiezdnych wojen, udostępniła efekty prac nad poszczególnymi scenami w Ostatnim Jedi. Pierwszy z przedstawionych materiałów ukazuje atak bombowców MG-100 StarFortress SF-17, który widzowie mogli ujrzeć na początku filmu. ILM zastosowało w tej scenie efekty cyfrowe w połączeniu m.in. ze scenorysem, autentycznymi makietami okrętów oraz zielonym ekranem.

https://www.youtube.com/watch?v=q6FXNz-eYv0

Drugi materiał koncentruje się na stworzeniu ogromnego hangaru, w którym schwytano Finna i Rose. Co prawda, nie ma tam zbyt wiele akcji, jednak do przygotowania tego momentu w filmie wykorzystano bardzo dużych zielonych ekranów i wykreowano setki „cyfrowych” szturmowców.

https://www.youtube.com/watch?v=kJ2R0Sr-xes

Zobacz również: Reżyser Ostatniego Jedi dokonał zmian w filmie z powodu zabawki?

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą filmu pt. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi jest Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Film trafił na ekrany polskich kin 14 grudnia 2017 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?