Mark Hamill żałuje swoich słów na temat Luke’a Skywalkera w Ostatnim Jedi

W wywiadzie udzielonym Entertainment Tonight, Mark Hamill przyznał, że bardzo żałuję publicznej krytyki losu, jaki spotkał Luke’a w Ostatnim Jedi. Aktor odniósł się do słów, jakie wypowiedział w dokumencie The Director and the Jedi, który ma się pojawić w wydaniu DVD/Blu-ray ósmego epizodu:

Liczyłem na to, że nie zrobią tego. Powiem wam dlaczego, ponieważ wszystko powinno pozostać przy procesie przeprowadzania prób. To powinna być kwestia rozstrzygnięta pomiędzy scenarzystą, a reżyserem i bardzo żałuję, że powiedziałem to wszystko głośno. Tak jak mówiłem wcześniej, widziałem film, gdy został już zmontowany w całość. Mogło to uprzedzić ludzi w sposób, który okazał się nieuczciwy, ponieważ niezadowoleni z produkcji mogli zacytować mnie i powiedzieć: „Widzicie? Hamill też znienawidził ten epizod”.

Sposób ukazania Luke’a Skywalkera był jednym z najbardziej kontrowersyjnych aspektów w Ostatnim Jedi. Wszyscy w zasadzie zgadzali się co do tego, że postać znacząco różniła się od tej, jaką fani znali w Starej Trylogii i nie mogli się też pogodzić ze śmiercią Mistrza Jedi pod koniec filmu.

https://www.youtube.com/watch?v=L376bLr_xso

Zobacz również: Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi – grafiki koncepcyjne z bohaterami widowiska!

W filmie zatytułowanym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, kontynuowana jest historia Skywalkera, ponieważ bohaterowie Przebudzenia Mocy dołączają do wspomnianej legendy, w celu odbycia wspaniałej przygody, która odkryje przed nimi skrywane przez stulecia tajemnice związane z ich siłą i szokującymi faktami z przeszłości. W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się następujący aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, Kelly Marie Tran, Laura Dern i Benicio Del Toro.

Reżyserem i scenarzystą filmu pt. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi jest Rian Johnson. Jego produkcją zajęli się: Kathleen Kennedy, Ram Bergman, J.J. Abrams, Tom Karnowski i Jason McGatlin. Film trafił na ekrany polskich kin 14 grudnia 2017 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Disney/Lucasfilm

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?