Sequel Tomb Raidera bez Alicii Vikander?

Co prawda nie mówi się jeszcze oficjalnie o powstaniu sequela Tomb Raidera z Alicią Vikander, to wytwórnie MGM i Warner Bros. mogą nie być zainteresowane dalszym rozwijaniem marki opartej na kultowych grach komputerowych. Według doniesień portalu Crazy Days and Nights, studio (nie sprecyzowano, czy mowa tutaj o MGM, Warner Bros. czy GK Films) odpowiedzialne za powstania kinowej produkcji nie jest zainteresowane powrotem aktorki do tej roli.

Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być mieszane recenzje filmu. Z jednej strony, chwali się film jako wierną adaptację serii gier komputerowych, a także pojawiają się pozytywne wypowiedzi na temat roli Alicii Vikander. Z drugiej jednak strony, są też i krytycy twierdzący, że blizej produkcji do jej materiału źródłowego aniżeli obrazu kinowego. Warto też zaznaczyć, że w weekend otwarcia za granicą film zarobił zaledwie 23 mln dolarów.

https://www.youtube.com/watch?v=1g5noxaWZSo

Zobacz również: Tomb Raider – udostępniono aż 10 minut filmu! Zobacz relację z premiery w Londynie!

Opis dystrybutora (kino): Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u wybrzeży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano tomb raidera?

Scenariusz do produkcji sporządziła Geneva Robertson-Dworet. Nowy Tomb Raider oparty został na popularnej, chwalonej przez krytyków i odnoszącej niemałe sukcesy serii. Opowiada ona o przygodach pewnej arystokratycznej damy, będącej zapalonym archeologiem. Pierwotnie wydany w 1996 roku przez londyńską firmę produkującą gry wideo, Eidos, Tomb Raider stał się jedną z najbardziej pamiętnych i przełomowych serii gier wideo w całej historii omawianej branży. Niedawno powstał reboot tej kultowej sagi, przedstawiający początki słynnej pani archeolog. Pierwsza gra z tej serii została wydana w 2013 roku i sprzedała się w 5 milionach kopii. Druga z kolei, zatytułowana Rise of the Tomb Raider, która pojawiła się na sklepowych półkach w 2015 i dostępna jest obecnie na Xbox One, Xbox 360 i PC, powtórzyła sukces poprzedniczki, dając nadzieję na następną część. Czekacie?

Warto dodać, że wytwórnia Paramount Pictures zrealizowała jakiś czas temu dwa filmy dość luźno nawiązujące do omawianej serii. Są nimi Lara Croft: Tomb Raider i Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia. W obu tytułową heroinę zagrała Angelina Jolie.

Norweski reżyser Roar Uthaug kojarzony jest w przemyśle filmowym przede wszystkim z docenionego przez krytyków katastroficznego obrazu zatytułowanego Fala. Mimo iż produkcja nie przeszła przez ostateczną selekcję, to należy wspomnieć, iż była jednym z kandydatów w walce o Oscary!

W obsadzie omawianego projektu znajdują się: Alicia Vikander, Dominic West, Walton Goggins i Daniel Wu.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe MGM

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?