Batgirl powraca z nową scenarzystką!

Jakiś czas temu Joss Whedon zrezygnował ze współpracy z Warner Bros. i DC Films nad filmem Batgirl. Od tego czasu temat projektu ucichł, a studio nie informowało o żadnych nowościach na temat filmu. Okazuje się, że najprawdopodobniej szukano damskiego spojrzenia na projekt o superbohaterce. Jak podaje The Hollywood Reporter, studio przekazało pióro Christinie Hodson (scenarzystce m.in. Osaczonej czy Unforgettable). W 2016, także dla DC, pisała scenariusz do Ptaków Nocy. Przede wszystkim jednak Hodson w ostatnim czasie pracowała przy nowych Transformersach, Bumblebee, którzy już pod koniec roku pojawią się w kinach.

Wcześniej Joss Whedon, zaangażowany wówczas w projekt, informował, że po miesiącach pracy wciąż nie stworzył odpowiedniej historii. Christine Hodson ma stworzyć pierwszy w historii film o Batgirl, choć nie jest znany jego kierunek artystyczny oraz fabularny. Nie wiadomo też jak na razie kto – oprócz Hodson – będzie jeszcze zaangażowany w projekt. Znamy natomiast nazwiska producentów. Będą to Toby Emmerich, Jon Berg oraz Geoff Johns.

Batgirl

Zobacz również: „Lobo – Michael Bay reżyserem nowego projektu DC?!”

Włodarze studia z pewnością upatrują w historii Batgirl sukcesu na miarę Wonder Woman, w końcu był to jedyny w ostatnim czasie film studia, który spotkał się z pozytywnymi recenzjami i odbiorem widzów. Batgirl dotychczas pojawiała się sporadycznie na ekranie. Najpierw w serialu o Batmanie z lat 60. później w filmie Batman i Robin z 1997 roku. Ostatnio mogliśmy ją podziwiać w wersji Lego w Lego Batman w ubiegłym roku.

Źródło: comicbookmovie.com/ Ilustracja wprowadzenia: dccomics.com

Miłośnik starych filmów i równie starej muzyki. Miłuje Johnny'ego Deppa oraz Marvel Cinematic Universe. Kolekcjoner winyli i największy żyjący fan The Beatles.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?