Victoria Mahoney drugim reżyserem Epizodu IX Gwiezdnych wojen!

Za pośrednictwem mediów społecznościowych poznaliśmy nazwisko drugiego reżysera Epizodu IX Gwiezdnych wojen, którą okazała się być Victoria Mahoney (Chirurdzy, American Crime, Gypsy). Warto dodać, że jest ona pierwszą czarnoskórą kobieta mianowaną na to stanowisko. Jako reżyser drugiej ekipy robiącej zdjęcia, będzie odpowiadać m.in. za proces montażu w postprodukcji oraz wykonanie dodatkowych ujęć. Chcąc uczcić ten moment, J. J. Abrams zapozował wraz z Mahoney do zdjęcia, które zostało udostępnione na oficjalnym koncie twittrowym Avy DuVernay.Zobacz również: Yoda pojawi się w Epizodzie IX w scenie z Rey?

Scenarzystami Epizodu IX są J. J. Abrams i Chris Terrio (Liga sprawiedliwościArgo). Film, wyprodukowany m.in. przez Kathleen Kennedy, Michelle Rejwan i J. J. Abramsa będzie zwieńczeniem nowej trylogii ze świata Gwiezdnych Wojen, która rozpoczęła się z premierą Przebudzenia Mocy. Premiera filmu została zaplanowana na 20 grudnia 2019 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?