Advertisement
Advertisement

[SPOILER] „Batman v Superman”: Zack Snyder na temat kontrowersyjnych metod Batmana!

W najnowszym filmie z udziałem Mrocznego Rycerza – „Batman v Superman”, byliśmy świadkami scen ukazujących zdecydowanie brutalniejsze podejście naszego bohatera do napotykanych wrogów. Wielu fanów przygód obrońcy Gotham było oburzonych decyzją reżysera Zacka Snydera. Przecież byliśmy przyzwyczajeni do faktu, że Batman jedynie unieszkodliwia swych wrogów, nie zabijając ich. Poniżej mamy ewidentny przykład jednej z jego kontrowersyjnych metod pozbywania się nieprzyjaciół.

Batman vs przeciwnicy

Zobacz także: [SPOILER] „Batman v Superman”: Czy Jimmy Olsen pojawia się w filmie? 

Oto jak do zaistniałego oburzenia odnosi się sam Snyder

Starałem się to zrobić w techniczny sposób. Na YouTube można znaleźć filmik pokazujący wszystkie zabójstwa w trylogii Christophera Nolana, mimo że uważaliśmy je za filmy, w których Batman nikogo nie zabija. Wideo cofa się nawet do dzieł Tima Burtona, z których przecież wywodzi się miłosierdzie Mrocznego Rycerza.

Poniżej wspomniany filmik dla niedowiarków:

https://www.youtube.com/watch?v=psVIG7YvdjM

Kiedy Batman ostrzeliwuje samochód pełen złoczyńców lub kiedy granat wybucha w ręce jednego z nich, nie postrzegam tego jako bezpośrednie zabójstwo. Kiedy źli goście są powiązani z przedmiotami mającymi tendencje do wybuchania, powiedziałby, że to nie jego problem. Nieco więcej przypadków nieumyślnego spowodowania śmierci niż morderstw znajdziemy w komiksach Franka Millera, w których, jak sprawdzałem, zabija cały czas. W jednym z fragmentów „Powrotu Mrocznego Rycerza”, bohater przebija się przez ścianę, bierze karabin maszynowy od jednego z przeciwników, po czym strzela mu nim prosto między oczy. Oczywiście tylko raz. 

Skoro już o Batmanie mowa wypadałoby także wspomnieć co nieco o jego muskulaturze. Okazuje się, że przez 2 lata, odkąd ujawnione zostało pierwsze zdjęcie Bena Afflecka w tej roli, podziwialiśmy ciało kogoś innego. Tym kimś jest  trener oraz właściciel siłowni w Detroit – Rossano Rea. 

Batman

To moje ciało i moje mięśnie. Na ich podstawie powstał kostium Batmana.

Kiedy Rea został zapytany, dlaczego nie użyto budowy ciała Afflecka, szczerze wyjaśnił:

Z całym szacunkiem do Bena jesteśmy mniej więcej tego samego wzrostu, ale on niestety nie jest osobą moich rozmiarów i szerokości. Zacząłem ćwiczyć kiedy miałem 15 lat. Jest on całkiem przypakowany, lecz ja pracowałem nad sobą zdecydowanie dłużej i myślę, że oni stwierdzili, iż moja budowa jest bardziej odpowiednia do ukazania.

Zobacz także: Pod Ostrzałem #9 – „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”!

Poniżej filmik ukazujący Rossano:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=36&v=nfPfvDWOf7k

Źródło: heroichollywood.com i comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?