„Aquaman”: Reżyser James Wan o świecie filmu oraz wpływie Zacka Snydera

W filmie „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości” mogliśmy ujrzeć szybki wgląd na postać Aquamana granego przez Jasona Momoa. Samodzielny film z jego udziałem pojawi się jednak za kilka lat. Stery produkcji przejął James Wan, reżyser „Piły”, „Obecności” a także ostatniej części „Szybkich i Wściekłych”.

James Wan

Zobacz także: „Obecność 2” – nowy zwiastun filmu

W ostatnim wywiadzie na Wonderconie, Wan rozmawiał na temat kreacji świata filmowego „Aquamana”: 

Jak większość ludzi, myślę że mamy z Aquamanem wiele wspólnego. Jego świat znajduje się przecież na naszej planecie. To świetne, że nie jest obcym; pochodzi z naszej planety i społeczeństwa, do którego w kontekście historii nie jesteśmy wtajemniczeni. Czy nie jest to szalone, iż ludzkość eksplorowała kosmos bardziej niż głębie oceanu? To tylko pobudza moją wyobraźnie w kreowaniu potencjalnych morskich potworów i stworzeń.

Zobacz także: Pod Ostrzałem #9 – „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”!

Kiedy jest mowa o morskich stworzeniach, fanom zapewne od razu przychodzi do głowy znany z historii Aquamana Rów i potwory go zamieszkujące. Poniżej fragment komiksu, który je przedstawia: 

Potwory z Rowu

Zobacz także: Następny solowy film o Supermanie? Snyder i Cavill odpowiadają

W czasie wywiadu dla Cinemablend reżyser został zapytany o wpływ Zacka Snydera na produkcję filmu:

Uważam, że historia, którą chciałbym opowiedzieć, jest w końcu moją historią i Zack to szanuje. Pomaga mi z kilkoma rzeczami, które robi w swoich filmach, żebym mógł mieć lepszy podkład pod samodzielną historię Aquamana.

We wcześniejszych wywiadach Wan stwierdził, ze planuje podejść zupełnie inaczej do postaci Aquamana i jego głównym celem jest dostarczenie nam filmu dającego dużo frajdy. Ma on możliwość opowiedzenia własnej historii tego bohatera, mimo iż będzie musiał wprowadzić kilka poprawek, aby film wpasował się do całego kinowego uniwersum DC.

Źródło: HeroicHollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?