Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy – Brytyjscy fani niezadowoleni z wydania DVD!

W kwietniu, na świecie odbyła się premiera Przebudzenia Mocyna nośnikach Blu-Ray, DVD oraz platformach cyfrowych. Fani mogli wreszcie cieszyć się wyczekiwaną od dawna produkcją w domowym zaciszu. Ponadto, do filmu dołączony był cały szereg interesujących dodatków, m.in usunięte scen, komentarze twórców i wywiady z aktorami. Wszystkie te materiały były bardzo mocno promowane i reklamowane, co nakłoniło wielu do zakupu. Niestety, osoby, które zaopatrzyły się w wersję na DVD zostały w tym przypadku nieco zdyskryminowane, ponieważ…na ich płycie nie było niczego poza samym filmem! Oczywiście, informacja o takim stanie rzeczy trafiła na opakowania, przez co klienci nie mogą się czuć oszukani. Jednakże, brytyjscy fani Star Wars podnieśli w internecie wrzawę przeciwko Disney’owi, oskarżając właścicieli marki o wyzysk i zmuszanie do zakupu dwukrotnie droższego wydania Blu-Ray.

Twitter

Stanowisko w tej sprawie zajął nawet przedstawiciel Disney’a:

Jako firma staramy się dostarczać jak najlepsze jakościowo treści. Każdy region i kraj ma inne wymagania i jest inaczej przez nas oceniany pod względami marketingowymi. W Wielkiej Brytanii oznacza to brak dodatkowych materiałów na DVD. Jednakże tysiące widzów cieszy się już usuniętymi scenami, wywiadami, komentarzami i materiałami z planu filmowego dzięki wydaniu cyfrowym i Blu-Ray.

Mimo że jest to mocno lekceważące usprawiedliwienie, brak dodatków do filmów na wydaniu DVD nie jest wcale nowością. Już od dawna większość z nich trafia wyłącznie na Blu-Ray i do wydań cyfrowych. Nie tylko w Wielkiej Brytanii czy Polsce, ale i na całym świecie…

A czy Wy zaopatrzyliście się już w jakąkolwiek wersję Przebudzenia Mocy? Jeśli nie, to może zainteresuje Was nasz konkurs, dzięki któremu możecie wygrać film!

Źródło: starwarsunderworld.com/ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?