The First Omen – powstaje prequel kultowego obrazu grozy!

Zastanawialiście się kiedyś, co tak właściwie działo się przed narodzinami antychrysta – Damiena? Wszyscy kinomani, którzy twierdząco odpowiedzieli na zadane przeze mnie pytanie, będą niedługo mieć okazję poznać wydarzenia mające miejsce przed kultowym obrazem grozy pt. Omen w reżyserii utalentowanego Richarda Donnera. Zgodnie z podanymi przez portal The Hollywood Reporter informacjami, wytwórnia 20th Century Fox rozpoczęła właśnie prace nad prequelem wspomnianego obrazu, który będzie zatytułowany The First Omen.

W trakcie negacji dotyczących posady reżysera obrazu jest Antonio Campos (Simon zabójca). Scenariusz napisał Ben Jacoby, a produkcją zajmie się David Goyer.

Omen 1

Zobacz również: Sylvester Stallone w ekranizacji Omerty Mario Puzo!

W oryginale widzowie mogli zobaczyć Gregory’ego Pecka w roli ambasadora USA, który wierzył, że jego syn jest antychrystem. Obraz wyreżyserował wówczas Richard Donner, twórca takich przebojów jak: Superman, Goonies czy seria Zabójcza broń. Pierwowzór został nominowany do dwóch Złotych Statuetek, z czego jedna zamieniła się w upragnionego Oscara. Rzeczoną nagrodę produkcja otrzymała w kategorii za najlepszą piosenkę w 1977 roku.

Obraz doczekał się aż trzech sequeli i remake’u. Ponadto powstał serial oparty na omawianej serii, który opowiada o dorosłym już chłopcu – wspomnianym powyżej antychryście. Produkcja zatytułowana jest Damien. Serial emitowany jest obecnie przez A&E.

Omen 3

Zobacz również: Captain Fantastic – zwiastun i plakat

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – kadr z filmu Omen

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?