Deadpool – Kevin Feige o sukcesie filmu

Deadpool okazał się naprawdę udanym przedsięwzięciem. Był nie tylko ciekawy i zaskakujący, ale również niebywale oryginalny. Film zarobił ponad 391 milionów dolarów i dowiódł, że adaptacja komiksu może mieć kategorię wiekową „R”. Wiele wytwórni zaczęło zastanawiać się, czy mogą w podobny sposób naruszyć dotychczasowe zasady i granice. Podobno trzecia część Wolverine’a, ma być przeznaczona wyłącznie dla widzów dorosłych. Podobny los ma spotkać Legion samobójców wytwórni Warner Bros. Deadpool zajął ósme miejsce na liście najlepszych filmów o superbohaterach wszech czasów. Czyżby kino było gotowe na komiksowe adaptacje dla dorosłych?

deadpool

Prezes Marvel Studios Kevin Feige został zapytany o przyszłość filmów z kategorią „R”. Wcześniejsze produkcje wytwórni przeznaczone były dla widzów od 13-tego roku życia. Podobno jednak schemat ten nie ma się zmienić. Feige stwierdził również, że za sukcesem Deadpoola nie stoi jego kategoria wiekowa, a dobry kierunek, w którym twórcy poprowadzili tytułowego bohatera.

Kolejny sekret, który nie wiem dlaczego jest sekretem, jest taki, że Deadpool w filmie, to Deadpool w komiksie. On burzy czwartą ścianę i mówi do kamery. Nie interesują go inni bohaterowie. Nic nie bierze na poważnie. To wszystko sprawiło, że komiksowy Deadpool stał się tak popularny. Tim (Miller), jego scenarzyści i Ryan Reynolds byli w stanie to wyłapać. Zawsze mówiliśmy, że jeżeli tu jest jakikolwiek sekret, to jest to wczucie się i zrozumienie pierwotnego materiału oraz przeniesienie jego ducha na wielki ekran. Deadpool wykorzystuje to do granic możliwości.

Zobacz również: Deadpool – oryginalna promocja filmu na Blu-ray

Co Wam w Deadpoolu podobało się najbardziej? Premiera filmu na Blu-ray już 10 maja.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Heroic Hollywood

Stały współpracownik

Uwielbia kino, literaturę i sport. W wolnych chwilach pisze, gotuje lub podróżuje. Autorka bloga https://kulturalnapaulina.blogspot.com/

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?