Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów – Dlaczego w filmie nie pojawił się Nick Fury i walka dwójki ważnych postaci

Zapewne wielu widzów podczas seansu Kapitana Ameryki: Wojny Bohaterów zachodziło w głowę, gdzie się podział Nick Fury – były szef T.A.R.C.Z.Y. i zarazem jedna z ważniejszych postaci w MCU. Okazuje się, że scenarzyści filmu, Stephen McFeely i Christopher Markus, mają na to całkiem logiczne wytłumaczenie.

Nie chcieliśmy aby musiał wybierać stronę w tym konflikcie. On nie musiał brać w tym udziału. Nie chcieliśmy, żeby widzowie zaczęli się zastanawiać „Czy on jest ciągle przeciwko rządowi. Czy jest opozycjonistą, ale wspierajacym rząd?”. I tu pojawia się potencjał do polemizowania, a na to nie ma miejsca w tym filmie… On zjednoczył ich wszystkich razem. Jest jedną z istotnych osób w Avengers, jest jak rodzic. Niech dzieciaki same sobie z tym radzą. Niech udowodnią, ze mogą być tym, kim są, bez pytania rządu o zdanie.

Kolejną ciekawą informacją, jest fakt, iż w filmie mogła znaleźć się scena pojedynku Kapitana Ameryki z nikim innym, jak samą Czarną Wdową.

Kapitan i Czarna Wdowa mają ze sobą naprawdę głęboką relację, pomimo tego, iż stoją po przeciwnych stronach. Nigdy nie wiesz, ile razy będziesz musiał zmierzyć się z osobą po drugiej stronie. Wydaje nam się, że nasz film działa dobrze bez sceny potyczki tej dwójki bohaterów, pytanie, czy z nią zagrałoby to tak dobrze.

Kto wygrałby ten pojedynek? Myślę, że Kapitan. Powiedzmy, ze po prostu odszedłby w odpowiednim momencie.

Zobacz również: Kapitan Ameryka: wojna bohaterów – nowy film Marvela przekracza pułap 700 mln dolarów!

captain america and black widow

Opis dystrybutora (kino): W filmie Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów, będącym bezpośrednią kontynuacją hitowego Avengers: Czas Ultrona, Steve Rogers aka Kapitan Ameryka staje na czele drużyny Avengers, by ponownie ocalić ludzkość przed zagładą. W czasie kolejnej międzynarodowej akcji z udziałem superbohaterów ponownie dochodzi do strat w ludności cywilnej. Rosną więc naciski polityczne, by poddać herosów systemowi nadzoru i utworzyć organ decydujący o stopniu ich zaangażowania w działania militarne. Sytuacja ta poważnie wpływa na atmosferę panującą wśród Avengers, którzy starają się obronić świat przed nowym, nikczemnym nieprzyjacielem. 

Obsada filmu Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów: Chris Evans – Steve Rogers/Kapitan Ameryka, Robert Downey Jr. – Tony Stark/Iron Man, Scarlett Johansson – Natasha Romanoff/Czarna Wdowa, Jeremy Renner – Clint Barton/Sokole Oko, Anthony Mackie – Sam Wilson/Falcon, Don Cheadle – Jim Rhodes/War Machine, Sebastian Stan – Bucky Barnes/Zimowy Żołnierz i Paul Bettany – Vision.

Fanów Mavela zapraszamy na stronę MARVELFanPolska!

Polska premiera filmu Kapitan Ameryka: wojna bohaterów odbyła się 6 maja 2016 roku.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Marvel

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?