Batman v Superman: tożsamość uśmierconego Robina oficjalnie ujawniona!

Już zwiastuny filmu Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości ukazywały nam zniszczony strój Robina, jednego z najwierniejszych pomocników Batmana. Fani na całym świecie zachodzili w głowę, do którego z sidekicków należał ów strój. Wszystko dlatego, bowiem miano Robina nosiło kilka osób, m.in. Dick Grayson, Tim Drake czy Jason Todd. Oczywiście maniacy teorii spiskowych zaczęli dopisywać historię do poszczególnych zdjęć promujących filmy na podstawie komiksów DC Comics. Jedna z takich historii sugerowała, że Joker odgrywany przez Jareda Leto, to nie kto inny, jak właśnie Jason Todd, który oszalał i postanowił przyjąć nową tożsamość. Sugerować to miałyby zdjęcie wspomnianego kostiumu Robina i grafika ukazujaca Jokera, z wyraźnymi ranami po pociskach pistoletu. Obecność Todda i jego śmierć prowadzić może również do sytuacji, w której w uniwersum filmowym tworzonym przez Warner Bros. Pictures, pojawi się Red Hood. Postać ta powstała po tym, jak Joker doporowadził do śmiercić Jasona Todda (jeszcze jako Robina), a ten zmartwychwstał dzięki Jamie Łazarza i powrócił do Gotham właśnie jako Red Hood, w celu zemsty na Batmanie, który (według Red Hooda) zaniechał zemsty na Jokerze po śmierci Todda. 

ben affleck robin suit batman vs superman

Teraz za sprawą nagrania wideo z krótkiej prezentacji w Warner Bros. Studio Tour Hollywood wiemy, że strój zaprezentowany w filmie należał właśnie do Jasona Todda. Najprawdopodobniej informacja ta wyciekła przez pomyłkę osoby odpowiedzialnej za krótką prezentację wystawy – Johna Kourounisa, bowiem materiał wideo został usunięty z oficjalnego profilu Warner Bros. Pictures na portalu Facebook.

To jest jedna z najważniejszych rzeczy prosto z Batman v Superman, widzicie ją na wprost kamery. To strój Robina, którym był Jason Todd. Widzicie na nim napisany sprayem napis „Ha ha, The joke’s on you Batman”. Osoby zaznajomione z komiksami wiedzą, co stało się z tym Robinem.

Dodatkowym smaczkiem potwierdzającym słowa osoby z Warner Bros. Pictures może być poniższy wpis na Twitterze, który został opublikowany 27 kwietnia 2016 roku. Tego samego dnia życie stracił właśnie Jason Todd.

 

Czy DC Extended Universe doczeka się ukazania śmierci Robina przez Jokera i przemiany tego pierwszego w Red Hooda? Tego nie wiadomo. Jednakże byłby to naprawdę interesujący pomysł, na jeden z solowych filmów o Batmanie, o czym w sumie już od jakiegoś czasu plotkują zagraniczne portale filmowe.

Źródło: Warner Bros. Pictures / Ilustracja wprowadzenia: Warner Bros. Pictures

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?