Box Office USA – dobry wynik X-Men: Apocalypse i klęska Alicji po drugiej stronie lustra

W Stanach trwa właśnie długi weekend związany z poniedziałkowym Memorial Day. Niedawno miały miejsce dwie duże premiery, które uzyskały dużo mniejsze wyniki niż się spodziewano.  X-Men: Apocalypse  wybroniło się z wynikiem 65 mln w trzy dni (co jest jednak trochę roczarowujące). Porażkę poniósł Disney 28-milionowym otwarciem Alicji po drugiej stronie lustra

Apocalypse jest trzecim filmem z cyklu X-Men, który kwotą 65 mln dolarów wypadnie najgorzej. Przeszłość, która nadejdzie już po trzech dniach miała na swoim koncie 90,8 mln dolarów, a Ostatni bastion aż 102,8 mln dolarów. Apocalypse na otwarciu zarobił zaledwie połowę tego, co parę miesięcy temu Deadpool. Na szczęście są też dobre wiadomości dla twórców, bowiem film zdobył przychylność recenzentów. Ocena w CinemaScore wynosi A-. 

Zobacz również: Bryan Singer chce oryginalnej obsady w kolejnych X-Menach!

Z pięciu premier Disneya trzy znalazły się w piątce najlepszych premier, a dwa w piątce najgorszych 2016 roku. I choć to właśnie do Disneya należy rekord 4-dniowego otwarcia (Piraci z Karaibów: Na krańcu świata – 139,8 mln, w trzy dni: 114,7 mln), to Alicja Po Drugiej Stronie Lustra jest trzecią z rzędu klapą studia. Dużym premierom nie pomaga również fakt, że starsze tytuły trzymają się całkiem nieźle. 

W najbliższy piątek kolejne trzy premiery: familijne kino akcji Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia, komedia z kategorią R Popstar: Never Stop Never Stopping oraz romans Zanim się pojawiłeś.

Źródłó: deadline.com/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Stały współpracownik

Studentka dziennikarstwa. Miłośniczka kina. Zafascynowana Azją, a w szczególności koreańską kinematografią. Fanka Sherlocka. W wolnych chwilach ogląda seriale, podróżuje lub rozczytuje się w romansidłach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?