Zwierzogród z ponad miliardem dolarów na koncie!

Jak się okazało, stworzenie animacji z politycznymi elementami, opłaciło się. Perypetie pierwszej króliczej policjantki Judy i chytrego lisa Nicka podbiły serca milionów widzów na całym świecie.

Disneyowski Zwierzogród przebił magiczną barierę miliarda dolarów dochodu. Po otwarciu 17 tygodni temu, produkcja zarobiła w kraju 337.2 miliona dolarów i 663.5 miliona za granicą. Suma wynosi 1 000 683 405 dolarów. Oficjalnie jest to teraz czwarta animacja w historii, która zarobiła ponad miliard. Przed Zwierzogrodem uplasowała się Kraina lodu (1.277 miliona), Minionki (1.159 miliona) oraz Toy Story 3 (1.063 miliona). Wynik Zwierzogrodu jest też drugim najlepszym wynikiem bieżącego roku. Na pierwszym miejscu jest Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów z sumą 1.132 miliona.

W całym światowym box office, Zwierzogród znajduje się na 26 miejscu. Kapitan Ameryka jest natomiast dwunasty. Najlepszy wynik świata wciąż należy do Avatara i równy jest sumie 2 782 275 172 dolarów.

zootopia

Zobacz również: TOP 10 – Najlepsze filmy dla całej rodziny

Animacja Byrona Howarda i Richa Moore’a pełna była interesujących nawiązań i komicznych scen. Nie brakowało również głębokich przemyśleń i morału dla młodszych widzów. Jak widać, wszystkie te rozwiązania spotkały się z olbrzymią aprobatą widowni na całym świecie.

Widzieliście Zwierzogród? Czy ta animacja zasługuje na tak świetny wynik? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Źródło: ScreenCrush, BoxOfficeMojo / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Uwielbia kino, literaturę i sport. W wolnych chwilach pisze, gotuje lub podróżuje. Autorka bloga https://kulturalnapaulina.blogspot.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?