Pasja – Mel Gibson szykuje sequel swojego największego dzieła

The Hollywood Reporter donosi, że Mel Gibson rozpoczął ponowną współpracę ze scenarzystą Bravehearta, Randallem Wallacem, w celu stworzenia szczegółowego filmu o zmartwychwstaniu Jezusa, czyli wydarzeń, które mają miejsce po jego ukrzyżowaniu, które zostało bardzo relaistycznie przedstawione w filmie Pasja w 2004 roku.

Film Pasja w reżyserii Mela Gibsona, pomimo wielu kontrowersji, które wzbudzał jeszcze przed zakończeniem zdjęć, okazał się dużym sukcesem, zarabiając ponad 611 milionów dolarów na świecie i zajmując trzecie miejsce najlepszych filmów 2004 roku. Co więcej, obraz otrzymał trzy nominacje do Oscara za najlepszą muzykę, zdjęcia oraz charakteryzację. W produkcji tej mogliśmy oglądać m.in. Jima Caviezela w roli Jezusa, Maię Morgenstern – Maria oraz Monicę Belluci w roli Marii Magdaleny.

Mel Gibon Jim Caviezel Passion Of The Christ

Zobacz również: Mel Gibson, Kurt Russell i Kate Hudson zostaną owładnięci gorączką złota w serialu The Barbary Coast

Narazie nie wiadomo, czy w filmie ponownie zobaczymy tą samą obsadę. Nie wiadomo również na kiedy planowana jest premiera obrazu.

Obecnie Mel Gibson i Wallace pracują razem nad dramatem wojennym osadzonym w czasie II wojny światowej pt. Hacksaw Ridge. Obraz będzie opowiadać o operacji Iceburg, znanej również pod nazwą Bitwa o Okinawę. Hacksaw Ridge jest miejscem, w którym rozegrała się dwutygodniowa, najbrutalniejsza walka między amerykańskimi a japońskimi żołnierzami na skalistym wybrzeżu wyspy. 

W filmie Hacksaw Ridge, który ma zaplanowaną premierę na 4 listopada 2016 roku, zobaczymy: Andrew Garfielda, Sama Worthingtona, Luke’a Braceya, Teresę Palmer, Hugo Weavinga, Rachel Griffiths i Vince’a Vaughna.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?