Thor: Ragnarok – reżyser Taika Waititi o roli Tessy Thompson!

Postać Valkyrie zadebiutuje na wielkich ekranach w filmie Thor: Ragnarok, który kręcony jest obecnie w Australii. W postać tę wcieli się Tessa Thompson znana z produkcji Creed: Narodziny legendy w reżyserii Ryana Cooglera. Aktorka niedawno dołączyła do Chrisa Hemswortha, Toma Hiddlestona i Marka Ruffalo na planie produkcji.

Podczas wywiadu dla Comic Book Resources, reżyser Taika Waititi wyjawił, dlaczego właśnie Thompson przypadła rola w filmie.

Już od początku chcieliśmy urozmaicić obsadę filmu, jednak okazuje się to niebywale trudne, gdy pracujesz z Wikingami. [śmiech] Chcesz być otwarty i włączyć do obsady szeroką gamę różnych postaci. W tym momencie, musisz patrzeć na materiały źródłowe jak na bardzo luźną inspirację. Musisz coś stamtąd zabrać i przyjść z czymś od siebie, powiedzieć „Wiecie co? To wszystko nie ma znaczenia. Tylko dlatego, że bohater był biały i miał blond włosy. To jest nieważne. To nie o tym jest ta postać.”

Ludzie o tym zapominają. Ci oporni na zmiany powiedzą „To nie jest zbyt autentyczne w komiksach”, jednak kiedy tylko zaczynają oglądać i wciągają się w fabułę i skupiają się na tym, co dzieje się na ekranie, wszyscy zapominają. Fakt, że w ogóle odbywamy tę rozmowę jest śmieszny, bo i tak zapomnimy. Chyba, że jest to tematyka filmu, ale nie powinna być – więc kogo to interesuje? Sądzę, że to opowieść jest królem i chcesz najlepszego człowieka do tej roboty. Tessa zdała test – obsadzaliśmy szeroką sieć i Tessa nadawała się najlepiej.

Taika Waititi

Zobacz również: Zdjęcia do filmu Thor: Ragnarok rozpoczęte!

Taika Waititi zdradził również, jak przekonał Cate Blanchett, Karla Urbana i Jeffa Goldbluma, by dołączyli do jego filmu.

Myślę, że widząc, jak dobra jest reszta filmów Marvela, zwyczajnie chcieli stać się częścią któregoś z nich. Filmy o superbohaterach nie są już postrzegane jako głupie i przeznaczone dla dzieci. Był okres, w którym naprawdę nie chciałbyś zabierać się za kręcenie filmu o superbohaterach, na przykład w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych i całych osiemdziesiątych. Było wtedy wiele filmów, które z pewnością zakończyłyby Twoją karierę, gdybyś się na nie zdecydował. Sądzę jednak, że reputacja Marvela jest świetna. Rzeczy, które pokazują są dobre jakościowo, a ich historie są świetnie opowiedziane i przemyślane. To główna rzecz. To dlatego postanowiłem do nich dołączyć. W sercu filmu znajduje się genialna opowieść, a ja to popieram. Nie jestem za wybuchami i tym podobnymi sprawami. Lubię je, ale to nie dlatego zostałem reżyserem. To, co kocham to postać i opowieść.

Valkyrie naprawdę nazywa się Samantha Parrington, a jej siła przekracza nawet możliwości askardzkiego boga. Jest bardzo szybka, świetnie włada mieczem i włócznią i potrafi przewidzieć czyjąś śmierć.

Tessa Thompson Valkyrie banner

Zobacz również: Thor: Ragnarok – Olbrzymia część Asgardu na nowych zdjęciach z planu!

Thor: Ragnarok pokaże nam Chrisa Hemswortha w roli Thora, Toma Hiddlestona jako Lokiego, Marka Ruffalo jako Hulka, Idrisa Elbę jako Heimdalla i Anthony’ego Hopkinsa w roli Odyna. Tessa Thompson wcieli się w postać imieniem Valkyrie, Karl Urban w Skurge’a, a Cate Blanchett w głównego złoczyńcę Helę.

Kevin Feige będzie producentem wraz z Louisem D’Esposito, Bradem Winderbaumem, Victorią Alonso, Thomasem M. Hammelem i Stanem Lee. Thor: Ragnarok pojawi się w kinach 3 listopada 2017 roku.

Co sądzicie o wyborze reżysera? Czy Tessa Thompson nadaje się do roli Valkyrie? Dajcie znać w komentarzach!

Wszystkich fanów Marvela zapraszamy na MARVEL FAN POLSKA!

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Uwielbia kino, literaturę i sport. W wolnych chwilach pisze, gotuje lub podróżuje. Autorka bloga https://kulturalnapaulina.blogspot.com/

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?