Star Trek – to koniec postaci Chekova! Nikt nie zastąpi Antona Yelchina

Kolejny Star Trek pojawi się w polskich kinach już za 2 dni i choć wszyscy cieszą się z nowej premiery, trudno jest zapomnieć o tragedii, która się niedawno wydarzyła. Śmierć 27-letniego Antona Yelchina wstrząsnęła przemysłem filmowym. Jego najbardziej rozpoznawalną rolą była postać Pavla Chekova w Star Treku. Chociaż dwa poprzednie filmy nie skupiały się na jego bohaterze, to jednak krótkie sceny z nim w roli głównej były ciekawe i charakterystyczne. Pomimo swoich krókich występów, Chekov był ważną postacią w załodze USS Enterprise. Star Trek. W nieznane będzie ostatnim występem Yelchina w roli Chekova. Przed twórcami pojawia się więc pytanie: co dalej? Producent i reżyser dwóch poprzednich reebotów w rozmowie z The Toronto Sun przybliżył nieco swoje przyszłe plany.

Wiedzieliśmy, że zagłębienie się w tym filmie złamie nam serce z powodu Leonarda [Nimoya], lecz nie mieliśmy pojęcia, co jeszcze się wydarzy. Sądzę, że nikt nie może go zastąpić. Nikt nie dostanie jego roli. Nawet nie mogę sobie tego wyobrazić, a Anton zasługuje na coś lepszego.

Kiedy zapytano go, czy Chekov zginie, Abrams odparł:

Myślałem o tym, pracujemy nad tym, ale jeszcze jest za wcześnie, by o tym mówić.

W oryginalnej ekipie Star Treka Chekov był naprawdę ważną postacią. Być może bohater ten zostanie przeniesiony na inny statek? Dobrze byłoby wiedzieć, że Chekov wciąż żyje w kosmicznym świecie.

chekov pavel

Zobacz również: Czy Chris Hemsworth powróci w Star Trek 4?

Opis filmu: Po zatrzymaniu się na gwiezdnej bazie Earhart – odległej placówce na obrzeżach przestrzeni kosmicznej Federacji, statek USS Enterprise, znajdujący się dokładnie w połowie odbywania jego pięcioletniej misji, zostaje niespodziewanie zniszczony przez potężną i niepowstrzymaną falę nieznanych kosmitów. Rozrzucona po obcej i niebezpiecznej planecie załoga, pozbawiona nadziei na szybką pomoc z zewnątrz, popada w konflikt z nowym, bezwzględnym wrogiem, który niestety kieruje się ogromną nienawiścią do wspomnianej Federacji.

W filmie pojawią się: Chris Pine (Kapitan James T. Kirk), Zachary Quinto (Spock), Karl Urban (Dr. Leonard Bones McCoy), Simon Pegg (Montgomery Scotty Scott), John Cho (Hikaru Sulu), Zoe Saldana (Nyota Uhura), Anton Yelchin (Pavel Chekov), Idris Elba (filmowy złoczyńca) i Sofia Boutella (tajemniczy przybysz z kosmosu). Reżyserem najnowszej części Star Treka jest Justin Lin. Polska premiera filmu odbędzie się 22 lipca 2016 roku.

Źródło: JoBlo / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Uwielbia kino, literaturę i sport. W wolnych chwilach pisze, gotuje lub podróżuje. Autorka bloga https://kulturalnapaulina.blogspot.com/

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?