Hollywood i Francuzi licytują się o prawa do remaku koreańskiego zombie-hitu

Nie dość, że producenci Train to Busan, koreańskiego filmu o epidemii zombie, obłowili się dzięki biciu rekordów w krajowym box office, gdzie zarobili już prawie 64 mln dolarów, to jeszcze ich portfele zasili sprzedaż praw do remaku, które stały się polem walki wielkich wytwórni hollywoodzkich oraz francuskich.

Według źródła Hollywood Reporter o anglojęzyczny remake walczą 20th Century Fox i Sony Pictures oraz francuskie studia Gaumont, Canal Plus i EuropaCorp Luca Bessona. Przedstawiciel firmy sprzedającej prawa do filmu potwierdził trwającą licytację oraz dodał że nie będą spieszyć się z podjęciem decyzji.

Zobacz również: Międzynarodowy zwiastun Train to Busan

Train to Busan w reżyserii Sang-Ho Yeon to thriller przedstawiający losy pasażerów pociągu relacji Seul-Busan, którzy będą musieli chronić się przed wybuchem epidemii zombie. Światową premierę film miał 13 maja na Festiwalu w Cannes, gdzie zebrał pozytywne recenzje. Produkcja trafiła do kin 22 lipca.

traintobusanposter

Źródło: hollywoodreporter.com / ilustracja wprowadzenia: kadr ze zwiastuna Train to Busan

 

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?