Dywizjon 303 – Piotr Adamczyk i Maciej Zakościelny w rolach głównych!

Rozpoczęły się zdjęcia do długo wyczekiwanej produkcji Wiesława Saniewskiego – Dywizjon 303. Film będzie adaptacją bestsellerowej książki Arkadego Fiedlera o polskich lotnikach walczących w bitwie o Anglię. W rolach głównych zobaczymy Macieja Zakościelnego i Piotra Adamczyka.

10 sierpnia, w Drwalewie pod Warszawą, rozpoczęły się zdjęcia do filmu Dywizjon 303. Nagrania zaczęły się od sceny zbombardowania szpitala w Zaleszczykach, które miało miejsce w dzień wybuchu II Wojny Światowej, czyli 1 września 1939 roku. Na planie obecni byli odtwórcy głównych ról: Maciej Zakościelny i Piotr Adamczyk. Aktorzy zagrają bohaterskich lotników – Jana Zumbacha i Witolda Urbanowicza. Za reżyserię odpowiada Wiesław Saniewski. Konsultantami filmu zostali synowie Arkadego Fiedlera, którzy także złożyli wizytę na planie. Jak mówi reżyser: 

Chcemy opowiedzieć o fantastycznych, pięknych ludziach, którzy w sytuacji dla siebie niezwykłej, poza granicami, walczyli o wolność swojego kraju.

Zobacz również: Allied – pierwszy zwiastun filmu z Bradem Pittem i Marion Cottilard

zolnierze dywizjonu 303

Dywizjon 303 zaliczany jest do najlepszych i najskuteczniejszych jednostek myśliwskich podczas II wojny światowej. Na zdjęciach powyżej możemy zobaczyć jego członków. Do dywizjonu należeli m.in.: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Zdzisław Krasnodębski oraz Czech – Josef František.  

Film o bohaterskich lotnikach będzie kręcony w Polsce i Wielkiej Brytanii. Budżet ma wynieść 14 milionów złotych. Z ustaleń wynika, że na 110 minut filmu około 30 stanowić będą wygenerowane komputerowo walki powietrzne.

Źródło: wirtualnemedia.pl/ Ilustracja wprowadzenia: wikipedia.pl

Stały współpracownik

Studentka dziennikarstwa. Miłośniczka kina. Zafascynowana Azją, a w szczególności koreańską kinematografią. Fanka Sherlocka. W wolnych chwilach ogląda seriale, podróżuje lub rozczytuje się w romansidłach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?