Assassin’s Creed – w filmie pojawią się postacie z gier!

Assassin’s Creed ma być, jak zapewniają sami twórcy, skierowany głównie do osób, które nie są zapoznane z kultowymi już grami Ubisoftu. Poznamy nowych bohaterów, którzy nie zagościli jeszcze na ekranach monitorów graczy. Jak się okazuje, nie oznacza to jednak, że w filmie nie zobaczymy postaci, które są już fanom znane! Tim Wildgoose, projektant filmowych rekwizytów zbrojeniowych, udzielił wypowiedzi, która jednoznacznie sugeruje, że w filmie Justina Kurzela pojawią się asasyni z poprzednich odsłon serii!

connor

Pojawiają się tu również asasyni z gier. W niektórych przypadkach, mogliśmy po prostu skopiować projekty broni od Ubisoftu, by mogli ich używać pewni bohaterowie. Zobaczycie zatem w filmie kilku asasynów, których mogliście podziwiać już w grach. Będą tu korzystać ze swojego oryginalnego uzbrojenia.

Czy możemy zatem zobaczyć głównych bohaterów z gier, takich jak Altair, Ezio Auditore, lub Connor (którego łuk pojawia się na powyższym kadrze ze zwiastuna)? To możliwe, choć najprawdopodobniej będą to jedynie gościnne występy. Film ma bowiem służyć wprowadzeniu do uniwersum nowych postaci, a nie eksponowaniu starych. Ponadto, jedynym bohaterem z gier, żyjącym w czasach filmowej Hiszpańskiej Inkwizycji był Ezio Audiotore da Firenze (który i tak był wtedy zajęty własnymi sprawami we Włoszech). 

Nie zapominajmy jednak, że większa część filmu ma się rozgrywać w czasach współczesnych. Możliwe zatem, że na moment przeniesiemy się do wspomnień innego więźnia Abstergo, który będzie na nowo przeżywał wspomnienia któregoś ze znanych asasynów.

Zobacz również: Assassin’s Creed – kulisy filmu! Tak powstaje wielkie widowisko!

Opis dystrybutora (kino): Ekranizacja serii bijących rekordy popularności gier komputerowych. Michael Fassbender (PrometeuszBękarty wojny) w roli barmana, którego tajemnicza organizacja wysyła w podróż w czasie. W jej trakcie musi powrócić do wspomnień swych przodków, z których każdy był płatnym zabójcą i odzyskać cenne artefakty.

Omawiany obraz nie będzie dosłowną ekranizacją żadnej z odsłon wieloletniej serii. Kinowy Assassin’s Creed przedstawi fikcyjny świat doskonale znany fanom gry, a także charakterystyczne dla sagi wydarzenia i najbardziej pamiętne momenty. Reżyserem obrazu jest Justin Kurzel. Gwiazdami Assassin’s Creed są: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Michael K. Williams i Jeremy Irons.

Assassyn 2Fot. Materiały prasowe

Assassin’s Creed zadebiutuje w polskich kinach dopiero 6 stycznia 2017 roku.

Źródło: comicbook.com / Ilustaracja wprowadzenia – materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?