Co w kinach wydarzyło się podczas ubiegłego weekendu? Oto światowy box office

Już drugi weekend z rzędu Legion samobójców zajął pierwsze miejsce w światowym box office. W trakcie ubiegłego weekendu złoczyńcy DC zarobili kolejne 43.7 miliona dolarów. Jest to wynik o 67% gorszy niż ten osiągnięty podczas pierwszego weekendu, jednak pobił rekord dla sierpniowego otwarcia, który do tej pory należał do Strażników Galaktyki w 2014 roku.

Nawet z tak wysokim spadkiem w porównaniu do pierwszego tygodnia, nikt nie dał rady dobić do tak wysokiego wyniku. W ciągu 10 dni, Legion samobójców zarobił 222.8 miliona dolarów w Stanach Zjednoczonych i 465 miliona na całym świecie.

sausage party 570x297

Zobacz również: Sana Starros/Solo towarzyszką Hana Solo?

Na drugim miejscu uplasował się film Sausage Party, który w weekend otwarcia zarobił 33.6 miliona. Nowa animacja dla dorosłych w reżyserii Conrada Vernona i Grega Tiernana. Produkcja kosztowała 19 milionów. Dorobiła się również 82% na Rotten Tomatoes. Odzew krytyków również okazał się pozytywny.

Na najniższym stopniu podium znalazł się Mój przyjaciel smok z zarobkiem rzędu 21.5 miliona dolarów. Odświeżona wersja filmu Disneya z 1977 roku nie osiągnęła tak dobrego wyniku jak tegoroczna Księga dżungli Jona Favreau. Trzeba jednak przyznać, że produkcja Davida Lowery’ego była znacznie tańsza. Końcowe koszta wyniosły 65 milionów. Film Favreau pochłonął natomiast aż 175 milionów. Krytycy i widzowie docenili jednak wysiłki i aktualnie film utrzymuje 85% na Rotten Tomatoes.

Jason Bourne zjechał na czwarte miejsce z 13.6 miliona. Dotychczasowy przychód wynosi 246.2 miliona dolarów.

Komedia Złe mamuśki wylądowała na piątym miejscu z sumą 11.4 miliona dolarów. W sumie film z Milą Kunis zarobił 71.4 miliona dolarów w kraju. Jego produkcja wyniosła natomiast 20 milionów dolarów. Na szóstej lokacie znaleźć można Sekretne życie zwierzaków domowych do swojej sumy wynoszącej niemal 600 milionów dolarów dodało kolejne 8.8 miliona. Star Trek: W nieznane na siódmym miejscu zarobił dodatkowe 6.8 miliona. W sumie film dorobił się 139.6 miliona w kraju po czterech weekendach w kinach.

bad moms trailer tease 03 160503 354f27e1f5010db26fc76e6faefdda9c.today inline large2x

Zobacz również: Chris Evans świętuje na Twitterze urodziny Sebastiana Stana

Nowy dramat komediowy z Meryl Streep w tytułowej roli zajął ósme miejsce. Boska Florence w pierwszy weekend zarobiła 6.5 miliona dolarów. Film wyświetlono w 1500 kinach. Produkcja wyniosła 20 milionów i zachwyciła krytyków. Na Rotten Tomatoes film utrzymał 86%.

Jak zostać kotem zarobiło 3.5 miliona, co oznacza 44-procentowy spadek w porównaniu do otwarcia. Horror Kiedy gasną światła zarobił 3.2 miliona dolarów. Jego wynik w kraju jest równy 61 milionów, przy koszcie 5 milionów.

Już w przyszły weekend w kinach pojawi się nowy Ben-Hur w reżyserii Timura Bekmambetova oraz Kubo i dwie struny, który pojawi się w Polsce dopiero w grudniu. Na wielkie ekrany zawitają również Rekiny wojny z Jonah Hillem i Alexandrem Skarsgårdem.

Źródło: JoBlo / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Uwielbia kino, literaturę i sport. W wolnych chwilach pisze, gotuje lub podróżuje. Autorka bloga https://kulturalnapaulina.blogspot.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?