Kamienne pięści – Robert De Niro z szansą na Oscara?

Kamienne pięści to opowieść o losach słynnego panamskiego boksera Roberto Durana (Edgar Ramirez). Wychowany na ulicy, w 1968 roku rozpoczął wielką karierę i za życia stał się legendą, o której pisano piosenki, a sam Miles Davis sygnował jego nazwiskiem jedną ze swoich kompozycji. To dzięki uporowi amerykańskiego trenera Raya Arcela, który narzucił mu dyscyplinę, taktykę i wsparł psychologicznie, pięściarz zaczął odnosić swe sukcesy. Arcel, który działał od lat 20., przez pół wieku wyszkolił aż 18 mistrzów świata! Jego wychowankami byli m.in. Jim Braddock czy Frankie Genaro. Po dwudziestoletniej przerwie, spowodowanej konfliktem z mafią, powrócił do trenowania bokserów w latach 70. i to jego zasługą były triumfy Durana oraz Larry’ego Holmesa.

Początkowo Arcela miał zagrać Al Pacino; w końcu w roli trenerskiej sławy wystąpił De Niro, który zresztą poznał Arcela osobiście podczas pracy nad Wściekłym bykiem. Krytycy przyjęli jego rolę z zachwytem i już mówi się o kolejnej oscarowej nominacji dla De Niro za rolę drugoplanową. Poniżej zwiastun filmu z polskimi napisami:

https://www.youtube.com/watch?v=7XnCtK-t3d8&feature=youtu.be

Zobacz również: Jean-Claude Van Johnson – trailer serialu belgijskiego mistrza sztuk walk

Opis dystrybutora: Dwukrotny zdobywca Oscara Robert De Niro (Wściekły byk, Last Vegas, Poradnik pozytywnego myślenia) w opowieści o jednym z najsłynniejszych bokserów wszech czasów. Roberto Duran wychowuje się na ulicy, gdzie rządzi prawo pięści. Umiejętności, które zdobywa, walcząc o przetrwanie, stają się jego przepustką do lepszego świata. Na profesjonalnym ringu pojawia się po raz pierwszy w wieku 16 lat i niedługo po tym zyskuje przydomek Manos de Piedra, czyli Kamienne pięści. Jak się jednak okazuje, na szczyt zmierza trudną i niebezpieczną drogą. Wielki talent może bowiem nie wystarczyć, by raz na zawsze uwolnić się od życia w nędzy. Czy będzie gotowy na starcie z niepokonanym Sugar Rayem Leonardem? Czy nieokrzesany chłopak stanie się mężczyzną zdolnym zadziwić cały świat?

kamienne pięści

Oprócz wspomnianych wcześniej aktorów, w filmie zobaczymy również: Jurnee Smollett-Bell (Czysta krew), Ellen Barkin (Ocean’s 13) i Johna Turturro (Casanova po przejściach). Scenariuszem, jak również reżyserią zajął się Jonathan Jakubowicz, który wcześniej nakręcił thriller pt. Porwanie dla okupu

Kamienne pięści w kinach od 9 września!

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?