The Life and Death of John Gotti – pierwsze zdjęcie Johna Travolty w roli członka nowojorskiej mafii

John Travolta powraca na salę sądową. Aktor, który zgarnął nominację do nagrody Emmy za rewelacyjną rolę prawnika Roberta Shapiro w serialu pt. The People v. O.J. Simpson: American Crime Story, tym razem zasiądzie w ławie oskarżonych. W filmie pt. The Life and Death of John Gotti, Travolta gra tytułowego amerykańskiego członka nowojorskiej mafii o przezwisku Teflon Don ze względu na jego uniewinnienie w trzech sprawach kryminalnych, które były wobec niego prowadzone. W końcu skazano go w 1992 roku, a 10 lat później zmarł w więzieniu.

Na zdjęciu, które znajdziecie poniżej, możemy zobaczyć Travoltę w roli Gottiego, na sali sądowej, u boku swojego przyjaciela Williego Boya Johnsona (w tej roli Chris Kerson; Detektyw), który próbuje odkupić swoje winy za informowanie FBI przez 16 lat.

john travolta w roli johna gottiego

Zobacz również: Przekręt – Rupert Grint w obsadzie nowego serialu!

Reżyserem filmu The Life and Death of John Gotti jest Kevin Connolly (Ekpia), który zapewnia, że film nie będzie gloryfikować życia gangstera. 

Są ładne samochody, drogie garnitury, ale pokazujemy również dokąd to wszystko zmiarza.

Produkcja skupi się na ostatnich latach życia Gottego, które spędził w więzieniu. 

HBO nakręcił film pt. Gotti w 1996 roku, ale jego śmierć, która była straszna, nie została do końca ukazana, dlatego pokażemy ją pod innym kątem.

Dla Connolly’ego, który nakręcił odcinki do seriali pt. Ekipa i Unhappily Ever After oraz filmy Ogrodnik z Edenu i Dear Eleanor praca z Travoltą na planie to spełnienie marzeń.

Jestem aktorem od 6 roku życia, ale niesamowite jest móc patrzeć na metody pracy Johna. Świetnie odrobił swoje lekcje i bardzo dobrze przygotował się do tej roli. Będąc jego reżyserem bardzo dużo nauczyłem się od niego na temat aktorstwa. Ma specyficzne podejście, ma swój proces przez który przechodzi. Przez wiele lat go podziwiałem, a teraz, patrząc na niego w roli Johna Gottiego, jest czymś niesamowitym.

W filmie oprócz Johna Travolty występują: Kelly Preston w roli żony Gottiego – Victorii, Stacy Keach (Skazany na śmierć) w roli mentora Gottiego i Spencer Lofranco (Niezłomny) w roli syna Gottiego – Johna Gottiego jr.

The Life and Death of John Gotti trafi do kin w przyszłym roku.

W filmie biograficznym z 1996 roku Roberta Harmona (Autostopowicz, Oni, Opiekun) pt. Gotti w tytułową rolę wcielił się Armand Assante (Odyseja, 1492: Wyprawa do raju), za którą otrzymał nagrodę Emmy. Ponadto obraz otrzymał jeszcze sześć nominacji do Emmy i trzy nominacje do Złotego Globu.

Źródło: EW.com / Ilusracja wprowadzenia: Craig Barritt/GettyImages

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?