Gwiezdne Wojny – nowy film dokumentalny stanie w obronie trylogii prequelowej

Bez wątpienia saga Gwiezdnych Wojen jest jedną z najpopularniejszych franczyz w historii kinematografii. Jednak i ona nie uchroniła się przed pewnymi plamkami na swej legendarnej reputacji. Pech chciał, iż zebrały się one przede wszystkim wokół prequelowej trylogii George’a Lucasa – trylogii, przed której premierą rozpętano taki szum medialny, iż zderzenie z rzeczywistością było dla niektórych fanów aż nadto bolesne. Jednak niezależnie od subiektywnej opinii każdego z nas, faktem jest, iż jest ona sporą częścią całości, którą pokochały miliony. The Prequels Strike Back: A Fan’s Journey będzie filmem dokumentalnym, który ukaże drugą stronę medalu i spróbuje zbadać dlaczego Mroczne Widmo, Atak Klonów oraz Zemsta Sithów są tak napiętnowane.

https://www.youtube.com/watch?v=VGyv85zitYg

Zdanie „Nikt nie nienawidzi Gwiezdnych Wojen, tak jak fan Gwiezdnych Wojen” pasuje jak ulał na temat przewodni dokumentu poświęconego sadze Lucasa. Nie jest sekretem fakt, że trylogia prequelowa nie jest ulubionym dzieckiem rodziny Gwiezdnych Wojen i każda dyskusja o niej sprowadza się do tego jak bardzo jest ona nieudana oraz jak bardzo ludzie jej nie akceptują.

Jednakże, film ten prawdopodobnie wpuści nieco świeżego powietrza do pokoju wypełnionego zgryźliwością oraz nienawiścią. Pozytywna narracja dokumentu pozwoli zbadać wszelkie okoliczności, dzięki którym narodziła się owa trylogia, a także skutki oraz wpływ jakie wywarła na całą sagę.

prequel4 1gffgfg

Zobacz również: Łotr 1. Gwiezdne Wojny – garść nowych zdjęć!

Aby rozpracować to unikalne dziedzictwo prequeli, twórcy The Prequels Strike Back: A Fan’s Journey w swojej produkcji użyli wywiadów przeprowadzonych z fanami oraz krytykami filmowymi. W powyższym trailerze możemy ujrzeć oraz usłyszeć fragmenty wypowiedzi prominentnych postaci ze środowiska fanowskiego (Kevin Smith), pracowników LucasFilm uczestniczących przy produkcji trylogii prequelowej oraz członków mediów internetowych, zajmujących się tematyką filmową.

prequel4 2gffgfgdd

Najnowszy film dokumentalny traktujący o Gwiezdnych Wojnach zostanie udostępniony do pobrania za pośrednictwem platformy dystrybucji cyfrowej VHX 14 września obecnego roku. Docelowo ma on również pojawić się na platformie YouTube oraz Amazon. Jeśli natomiast zapragniecie otrzymać film na fizycznym nośniku danych to istnieje możliwość pre-orderowego zamówienia, którego dostarczenie do nabywców przewiduje się w październiku bieżącego roku. 

Źródło: cinemablend.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?