The Ripper – historia przyjaźni Alexandra McQueena i Isabelli Blow na wielkim ekranie

Świat mody pełen jest dramatycznych i burzliwych historii osnutych tajemnicą. I taką też była przyjaźń między jednym z najbardziej uzdolnionych projektantów mody, a ekscentryczną redaktorką. Po licznych artykułach i biografiach, przyszła kolej na zobrazowanie ich wspólnych losów. 

Tytuł filmu nawiązuje do pierwszej kolekcji projektanta, która była jego pracą dyplomową na uczelni Central Saint Martins. Obecna na pokazie, słynna w świecie mody, dziennikarka i trendsetterka zachwyciła się zarówno kolekcją, jak i samą osobą McQueena. Dla 23-letniego projektanta protekcja tak znanej osobistości była jak wygranie losu na loterii. Jego projekty znalazły się na stronach najważniejszych pism, w tym Vogue, Vanity Fair. Blow całą znajomość dzielnie promowała na salonach, była muzą i mentorką złotego chłopca ówczesnego świata mody. Jednak z czasem ich relacja zaczęła zmieniać swój charakter. Ich stosunki znacznie się oziębiły, doprowadzając do depresji Blow, do której doszła jeszcze choroba nowotworowa, co zakończyło się jej śmiercią samobójczą przez wypicie środków chwastobójczych. McQueen podzielił jej los odbierając sobie życie 3 lata później, w 2010 roku. 

Zobacz również: David Lynch: The Art Life – nowy klip z filmu dokumentalnego o kontrowersyjnym reżyserze

vanity fair

Kino coraz częściej sięga po scenariusze napisane przez życie, które swoimi historiami zahaczają o świat mody. Obecnie w przygotowaniu jest film biograficzny o Giannim Versace, w którym główną rolę zagra Antonio Banderas. The Ripper zostanie wyprodukowany przez Maven Pictures, a napisania scenariusza podjęła się Gesha-Marie Bland. Nie ujawniono jeszcze kto potencjalnie może wcielić się w główne role, ani kiedy możemy spodziewać się premiery filmu.

Źródło: vogue.co.uk / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarka balansująca pomiędzy pokazami mody a salą kinową. Nie ruszam się bez książki, uganiam za slow lifem i wyznaję Tarantino

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?