Shin Godzilla – znamy amerykańską datę premiery filmu!

Ogłoszono już amerykańską datę premiery ikonicznego potwora znanego z Japonii. Godzilla zaryczy na srebrnych ekranach w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie już tegorocznego października. Zatem Shin Godzilla wyświetlana będzie w Ameryce Północnej od 11 do 18 rzeczonego miesiąca w wybranych kinach, a dokładniej rzecz ujmując w 440 obiektach na terenie całych Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Wypuszczenie filmu w Ameryce wydaje się logicznym posunięciem. Shin Godzilla okazała się wielkim hitem w samej Japonii. Od swojej premiery, która miała miejsce 29 lipca 2016 roku, produkcja zarobiła 845.675.500 jenów (8.118.484,80 dolarów amerykańskich) i zebrała w kinach 564,332 tysięcy ludzi już podczas pierwszych trzech dni. Do tej pory film uzyskał pułap równy 5.302.014.700 jenów (50.899.341,12 dolarów amerykańskich), jak również sprowadził do kin 3.637.748 osób.

Ponadto wytwórnia Funimation zostanie gospodarzem dwóch specjalnych pokazów omawianego obrazu, które zaplanowane są na 3 października w Los Angeles i 5 nadmienionego miesiąca w Nowym Jorku.

godzilla poster 620x875

Zobacz również: Godzilla: Resurgence – nowy zwiastun megaprodukcji studia Toho!

Shin Godzilla (Shin Gojira) to japońska produkcja wliczająca się w poczet gatunku zwanego monster movies. Zatem nadchodzący, 29. film traktujący o tytułowym potworze, który jest aktorskim obrazem science fiction wyprodukowanym przez Toho, został wyreżyserowany przez Hideaki Anno i Shinji Higuchi. Obsada dzieła zatytułowanego Godzilla Resurgence składa się z następujących gwiazd: Hiroki Hasegawa, Satomi Ishihara i Yutaka Takenouchi. Warto tutaj dodać, że Shin Godzilla reprezentuje zupełnie nowy rozdział w 62-letniej historii ikonicznego stwora i ma stanowić pewnego rodzaju przełom w serii. 

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe; Toho

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?