Za niebieskimi drzwiami – polski odpowiednik Opowieści z Narnii?

Rodzime kino dziecięce rozwija się. Za niedługo na ekrany wejdzie nowa produkcja: Za niebieskimi drzwiami. Tym razem twórcy na temat swojego filmu wybrali historię o dzieciach, które odkrywają magiczne przejście do bajkowej krainy. Brzmi znajomo?

Nie, to nie polski odpowiednik Opowieści z Narnii. Choć tematyka obu dzieł jest podobna, to nie można ich oczywiście ze sobą porównywać. Co wyjdzie z polskiej produkcji przekonamy się już niedługo, gdyż ma ona swoją premierę 4 listopada.

W filmie wystąpią: Ewa Błaszczyk, Michał Żebrowski, Teresa Lipowska, Magdalena Nieć, Adam Ferency, Dominik Kowalczyk, Sara Ługowska, Oskar Wojciechowski i Jakub Gawarecki. Reżyserem przedsięwzięcia jest Mariusz Palej. Scenariusz napisali: Adam Wojtyszko, Magdalena Nieć, Katarzyna Stachowicz-Gacek.

Zobacz również: Tarapaty – trwają zdjęcia do nowego polskiego filmu przygodowego

znd 6

Opis dystrybutora:

Film opowiada historię 11-letniego Łukasza, którego matka zapadła w śpiączkę na skutek urazu po wypadku samochodowym. Chłopiec zostaje oddany pod opiekę nieznanej mu dotąd ciotki mieszkającej w nadmorskim pensjonacie. Łukasz bardzo tęskni za mamą i nie potrafi się przystosować do nowej sytuacji. Czuje się osamotniony i za wszelką cenę chcę się wyrwać z obcego mu miejsca. Przypadkowo odkrywa, że niebieskie drzwi w pensjonacie otwierają portal do innego, baśniowego świata, na pozór bardzo przyjaznego, choć Łukasz szybko się przekona, że tylko do czasu…

Zobacz również: Sługi boże – polski film z międzynarodową premierą!

znd 3

znd 10

Źródło: pisf.pl / Ilustracja wprowadzenia: pisf.pl

Stały współpracownik

Studentka dziennikarstwa. Miłośniczka kina. Zafascynowana Azją, a w szczególności koreańską kinematografią. Fanka Sherlocka. W wolnych chwilach ogląda seriale, podróżuje lub rozczytuje się w romansidłach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?