Jestem mordercą – Arkadiusz Jakubik opowiada o roli domniemanego seryjnego zabójcy

Podczas gdyńskiego festiwalu można obejrzeć najnowszy film Macieja Pieprzycy, reżysera serialu Prokurator oraz Kryminalni: Misja Śląska. Twórca po raz trzeci w swojej karierze powraca do sprawy najpopularniejszego seryjnego zabójcy PRLu – Wampira ze Śląska. Tym razem robi to w brawurowo zrealizowanym filmie fabularnym zatytułowanym Jestem mordercą. Naszą recenzję tej produkcji możecie przeczytać tutaj. Jedną z głównych ról gra w niej doskonale znany wszystkim aktor Arkadiusz Jakubik (Drogówka, Jesteś Bogiem). Tym razem wcielił się on w górnika oskarżonego przez policję o morderstwo 12 kobiet. Pytanie tylko czy podejrzenia są słuszne? Artysta podczas konferencji prasowej opowiadał o tym, ile kosztowało go wcielenie się w tak niejednoznaczną postać, oraz przy okazji pzybliża, jak wiele z prawdziwej historii zostało uchwycone w Jestem mordercą.

To, że ja muszę się wkręcić ze swoją głową i z emocjami, uwierzyć samemu sobie, że jestem zdolnym do czegoś takiego, to gdzieś faktycznie funkcjonuje na krawędzi choroby psychicznej. Co dla mnie było najważniejsze, to ten etap, który jest niebywale ważny (…) etap pracy przed planem filmowym, [etap] pracy z reżyserem nad scenariuszem, nad konstrukcją, nad dramaturgiczną sinusoidą postaci. (…) wtedy powstał pomysł, żeby ta postać nie od samego początku była krótko mówiąc ofiarą.

Zobacz również: recenzja filmu Zaćma! 

Pełną wypowiedź możecie obejrzeć na poniższym video. Natomiast sam film Jestem mordercą praktycznie codziennie wyświetlany jest w ramach pokazów dla publiczności podczas gdyńskiego festiwalu. Produkcja na terenie kin całego kraju oficjalnie zadebiutuje dopiero 4 listopada, także jeśli macie możliwość zobaczenia go już teraz, to gorąco zachęcamy.

https://www.youtube.com/watch?v=BiOS9AN2CY0

źródło: informacje własne / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - k.warzala@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?